Alexa
banner314

Öcalan'ın Rahatsız Olduğu Konular...

İmralı Adası'na giderek Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan’ın görüşmenin içeriğine ilişkin açıklamaları ANF’de yer aldı.

Öcalan'ın Rahatsız Olduğu Konular...
banner327
 Mehmet Öcalan , Öcalan'ın ,"8 aydır hiçbir can kaybı yaşanmamasını sağladık. Bu sevindiricidir. Üzerime düşen, elimden gelenleri yaptım. Ama bu tek başına çözüm değildir. Süreç tek taraflı yürümez. Hükümet üzerine düşenleri yerine getirmelidir" dediğini aktardı.

ADA İZLENİMLERİ

Görüşmede Öcalan'ın sağlık durumuna ilişkin kısa bir konuşma yaptıklarını belirten Mehmet Öcalan , "Bundan 40 gün önce bir görüşmemiz olmuştu. O zaman sağlık sorunlarını kendisi dile getirdi. Ağzının içi, genzi, boğazı ve gözlerinde sorunlar olduğunu söylemişti. Bu sefer sorduğumda 'göz yaşım biraz azaldı' dedi. Adaya doktorların gittiklerini zannediyorum" diye konuştu.

Avukatların adaya gidebilmelerinin sağlanmasını isteyen Mehmet Öcalan Suriye’nin kuzeyinde Kürtlerin Suriye muhalefeti tarafından toplu halde öldürülmelerini kınadığını söyledi.

“ROJAVA”DA EL KAİDE, JİTEM VE BAZI KÜRT PARTİLERİ İŞBİRLİĞİ YAPIYORMUŞ

Mehmet Öcalan, Apo’nun Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelere ilişkin "Rojava'da El-Kaide, eski JİTEM kalıntıları ve bazı Kürt partilerinin üçlü bir faaliyeti var. Bu yanlış bir faaliyettir. Kürtler üzerinde katliamı uygulayan da bu üçlü ittifaktır. Bu çok yanlıştır ve çirkindir. Bu kabul edilemez. Ve bu faaliyet yarın halkların başına bela olacaktır. Kim bu çeteci grupları destekliyorsa bu yarın onların da başına bela olacaktır. Bir an önce Suriye'deki katliam durdurulmalıdır" ifadelerini kullandığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2013, 19:05
YORUM EKLE

banner307

banner325