Alexa

Öcalan'ın Yıl dönümü ortalığı karıştırdı

Bebek katili Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünde Hakkari, Diyarbakır, Van, bakman karıştı.

Öcalan'ın Yıl dönümü ortalığı karıştırdı
banner327
 Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünü bahane eden bir grup gösterici, ilçenin 3 ayrı noktasında yollara barikat kurarak slogan atmaya başladı. Polis, gösterici gruplara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisin müdahalesine taş ve molotoflarla karşılık veren göstericiler, ara sokaklar VAN’DA DA OLAYLAR ÇIKTI
Van’da Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getiriliş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan ve aralarında milletvekilleri ile belediye başkanlarının da bulunduğu kalabalık, Van-Hakkari karayolu üzerindeki Sebze Hali Kavşağı’na kadar yürüdü. Burada BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından yapılan açıklamanın ardından tekrar geri dönen kalabalıkla polis arasında olaylar çıktı. Taş, molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldıran kalabalığa polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

DİYARBAKIR’DA OLAYLAR ÇIKTI


Abdullah Öcalan’ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 15. yıl dönümünde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından düzenlenen yürüyüşün ardından göstericiler, polise el yapımı bomba, havai fişek, molotoflarla saldırdı. Polis ekipleri ise biber gazı, gaz bombası ve tazyikli su kullanarak göstericileri dağıttı.
BDP, Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümünü protesto etmek amacıyla 3 gün boyunca Batıkent Meydanı’nda düzenlediği eylem ve etkinliğinin ardından bugün Bağlar Dörtyol’a yürüyüş gerçekleştirdi. Batıkent Meydanı’nda toplanan kalabalık grup, Dörtyol’a doğru sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş güzergahında bulunan AK Parti Bağlar ilçe binasına herhangi bir saldırının yapılmaması için BDP’liler parti önünde bekledi.
Dörtyol’da BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gültan Kışanak’ın konuşmasının ardından bir grup 10 Nisan Polis Karakolu bölgesine doğru yürüyüşe geçti. Burada yolu kapatan polis, göstericilerin yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine göstericiler polise, el yapımı bomba, havai fişek, molotof ve taşlarla saldırdı. Olay yerine gelen çok sayıda TOMA ve zırhlı araç, göstericilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polisin müdahalesinin ardından göstericiler ara sokaklar kaçarak izlerini kaybettirdi.
Kentin bazı noktalarında eylemler devam ediyor.
BATMAN’DA OLAYLAR ÇIKTI
Batman’da izinsiz yürüyüş yapmak isteyen grup ile polis arasında olaylar çıktı. Göstericiler polisi taş yağmuruna tutarken, güvenlik güçleri de göstericileri tazyiki su ve gaz bombası kullanarak dağıttı.
Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü olan 15 Şubat nedeniyle BDP Batman’da protesto yürüyüşü düzenlemek istedi. Belediye önünde toplanan grup, Sanat Sokağı'na ilerlemek istedi. Yürüyüş sırasında grubun içindekilerin polise taş atmasıyla olaylar çıktı. Atılan taşlara karşılık olarak polis göstericilere tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Polisin attığı gaz bombasında çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Bir eve isabet eden gaz bombası paniğe neden oldu. 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 6 yıl Önce

Sayın Devlet Bahçeli'nin vur de vuralım sözüne ı günde gelecek cevabı için düşmanlık ve nefret oluşumu sebebiyle fezlekesi gönderildiğinde kıymetli erdoğan ve ABDullah öcalanın be hatta demirtaş denen zavallının silahı alırız açılımı bozaraanız deyimlerine neden bir fezleke düzenlenmiyor
Pek kıymetli oğluna kursuğu vakıfbve edindiği mallarla ilgili neden fezleke düzenlenmiyor. Sayın Devlet Bahçeli'nin fezlekesi hatasuz düzenleniyorda neden bakanların fezlekeleri hata dolu olup geri gönderiliyor
Ve hatta üç dönem mvekili şartının önü neden açılıyor
Neden bir konuştuğu diğerini tutmayan youtupda izlenme rekorları kıran video klipleri ile yalanlar dolu videolarını bu halk neresiyle seyrediyor
Yazıkdır günahdır. Kuldan utanılmıyorsa Allah'tan utanın be birader....