Yandex Metrika

Öcalan'ın Yüzsüzlüğüne Bakın!

Dediklerine bakın! "Geri çekilme yasayla olacakmış" Devlet araç tahsis etseymiş geri çekilme daha çabuk gerçekleşirmiş.... Bu kadarı pes doğrusu...

Öcalan'ın Yüzsüzlüğüne Bakın!
19 Eylül 2013 Perşembe 10:17


BDP Ge­nel Baş­ka­nı Se­la­hat­tin De­mir­ta­ş, İm­ra­lı­'da­ki gazetecilerin sorusu üzerine imralıyla son gö­rüş­mey­le il­gi­li  PKK'­nın ge­ri çe­kil­me sü­re­cine iliş­kin önem­li bir ayrıntıyı dile getirdi.

De­mir­taş, Ab­dul­lah Öca­la­n'­ın ge­ri çe­kil­me sü­re­ci­nin 1 Ha­zi­ra­n'­da ta­mam­lan­ma­sı­nı ön­gör­dü­ğü­nü söy­le­ye­rek, "Bir ya­sa çı­ka­rıl­ma­lı ve ge­ri çe­kil­me ya­say­la ol­ma­lı di­yor­du. Bu­nu öner­di­ği gün­ler­de eğer Sa­yın Öca­la­n'­ın ön­gör­dü­ğü çer­çe­ve­de bir ya­sa çı­ka­rıl­mış ol­say­dı ve ge­ri çe­kil­me ya­sa­ya da­ya­na­rak ale­ni bir şe­kil­de ya­pıl­mış ol­say­dı bel­ki de 1 Ha­zi­ra­n'­a ka­dar ta­mam­lan­mış ola­cak­tı­" id­da­sın­da bu­lun­du.

De­mir­taş, Öca­la­n'­ın bu ko­nu­ya iliş­kin "Ge­ril­la­lar yü­rü­ye­rek de­ğil çı­kan ya­sa mu­ka­bi­lin­ce araç­lar­la sı­nır dı­şı­na çık­mış ola­cak­tı ve böy­le­ce ge­ri çe­kil­me çok hız­lı ta­mam­lan­mış ola­cak­tı. Fa­kat hü­kü­met be­nim öne­ri­mi dik­ka­te al­mak ye­ri­ne ya­sa­yı çı­kar­ma­ma­yı ter­cih et­ti. Ge­ri çe­kil­me­yi do­ğal­lı­ğın­da ya­vaş­lat­tı yü­rü­ye­rek gi­dil­di­ği içi­n" de­di­ği­ni ak­tar­dı.

Bu sözlere göre; Devlet bir de kendi eliyle PKK ya yataklık yapacak kaçmasına yardım edecek ve bunun için araç tahsis edecek! yüzsüzlüğün böylesi görülmemiştir.Devletin yetkililerinin bu zamana kadar yaptığı yardım dünyanın neresinde görülmüş ve duyulmuştur ki?  G


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.