Alexa
banner314

Ok, "Saldırı Olursa Misilleme Olur"

PKK terör örgütünün Türkiye'den çekilmesini "kendi zaferleri gibi" gören PKK'lı teröristler yabancı basına verdikleri demeçlerde resmen zafer nağraları atıyor.

Ok,
 KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, çekilme öncesinde Kandil'de görüştüğü İndependent gazetesine, "Türk ordusunun ateşkese uyduğunu" çekilmenin bir-iki ay süreceğini söyledi.


KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, İndependent gazetesinin Ortadoğu Uzmanı, Tanınmış Muhabir ve Yazarı Patrick Cockburn’a Türk Ordusunun “ateşkese uyduğunu” söyledi.

Ok, Kandil’de Patrick Cockburn ile yaptığı mülakat sırasında 8 Mayıs tarihini tekrarlayarak, 2 bin kadar PKK’linin Türkiye’den küçük gruplar halinde Kandil’e doğru çekilmeye başlayacağını, “Türk Ordusunun “Ateşkese sadık kalması durumunda” çekilmenin bir iki ay süreceğini ifade etti.

Patrick Cockburn, Türkiye’den ayrılan PKK'lıların Kandil dağlarına yöneleceğini, silahlarıyla birlikte Türkiye’nin “Kürt azınlığı”na iktidarda pay sağlayarak karşılığını verip vermeyeceğini görmek için kamplarda bekleyeceklerini kaydetti.

Sabri Ok da, PKK’lilerin bazıları, “Silahlı mücadelemizi sürdürürsek sonuçlar elde edebileceğimize inansa” da barış mutabakatına reel bir muhalefetin olmadığını anlattı.
Türk ordusunun “ateşkese” sadık kaldığını söyleyen Ok, “Bazı insansız hava araçları ve savaş uçakları uçuyor ama eskiden olduğu kadar yok ve saldırılar da yok” sözlerini kullandı.

"SALDIRI OLURSA MİSİLLEME OLUR"

Çekilen PKK’lilere saldırılması halinde neler olacağı yönündeki soruya ise Ok, “Herhangi bir bombardıman olursa, herhangi bir şey, çekilme derhal duracak ve gerillalarımız misillemede bulunacak” karşılığını veren Ok, mülakat sırasında ayrıca "30 yıllık mücadelenin en güçlü dönemi yaşanıyor” sözlerini de kullandı.

Cockburn, yazısına son verirken de Kuzey Irak’taki bazı Kürt politikacılarının PKK’nin tavizlerini başında vererek ve elinde pek bir koz bırakmayarak hata yaptığını savunduklarını belirtikten sonra Sabri Ok’un, “PKK’nin tavizlerine rağmen Türkiye’nin baskılarını” sürdürmesi durumunda ne Türkiye ne de kimse için iyi olmayacağını söylediğini aktardı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 17:22
YORUM EKLE

banner307

banner313