Alexa

PKK Çekilmesinde Tescillenen Gerçek

"Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine getirilmedi.i PKK'nın Yüzde 20' si çekildi. Böyle bilinmesinde fayda var "

  PKK Çekilmesinde Tescillenen Gerçek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan ziyaretinin ardından dönüşte uçakta gazetecilerin bir sorusuna; Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine getirilmediğini Yüzde 20 sinin çekildiğini belirterek Böyle bilinmesinde fayda olduğunu da sözlerine ekledi.

Yaklaşık bir ay öncesinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ta buna benzer bir açıklama yaparak;  Dağa çıkışların eskiye oranla daha nitelikli hal aldı ifadesini kullanmış. PKK’nın sınır dışına çekilme oranının ise yüzde 20 civarında olduğunu söylemişti.

Sayın Başbakan’ın Türkmenistan dönüşünde sorulan soru üzerine söylediği yüzde 20 civarında rakamla bir ay önce Sayın Arınç’ın belirttiği rakam hiç değişmemiştir. Buna göre, PKK Türkiye’yi terk etmeyi durdurmuş artı olarak ta nitelik kazanmıştır.

Bölgeyi iyi bilen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu,da  PKK, çekilirken iki bin yeni üye topladığını  Sınır dışına çıkanlar ise hasta ve yaşlılar olduğunu ifade ederek:” PKK çekilmekte yavaş davranıyor, devlet de adımlarını yavaş atıyor. Çekilme çok yavaş ilerliyor. Yüzde 15-20 civarında çekilme var. Çıkanlar da zaten problemi olanlar, yaşlı, hasta gibi üyeler... Örgüt bir yandan çekiliyoruz diyor bir yandan yeni üye kabul ediliyor. İki bine yakın yeni üyeyi çekilirken niye kabul ediyorsun? diye sormuştu.

KAPSAMHABERÖZEL


 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 14:15
YORUM EKLE