Yandex Metrika

PKK eliti tanrı tanımaz

PKK'yı en iyi bilen Kürt siyasetçi ve yazarlardan İbrahim Güçlü, Öcalan'ın İmralı Adası'ndan gönderdiği son mesajları ile ilgili önemli tespitlerde bulundu.

PKK eliti  tanrı tanımaz
20 Ekim 2013 Pazar 22:20


PKK'yı en iyi bilen Kürt siyasetçi ve yazarlardan İbrahim Güçlü, Öcalan'ın İmralı Adası'ndan gönderdiği son mesajları ile ilgili önemli tespitlerde bulundu.

PKK'nın Öcalan'ın söylediklerini yapmadığını sadece yapar gibi göründüğünü anlatan Güçlü, "PKK yöneticileri Öcalan'ın söylediklerini yapar görünüyor asıl kendi çıkarlarına, kendilerini yöneten güç odaklarının ve devletlerin çıkarlarına uygun hareket ediyorlar." dedi. Güçlü, PKK'nın değişmediğini, aksine her geçen gün nüfuz alanını genişlettiğini vurguladı.

Abdullah Öcalan'ın Stalinist, Baasçı, Kemalist bir yapı ve düşünceye sahip olduğunu belirten Güçlü, "Bu düşünce akımlarının hepsi otoriter laikliği savunmaktadırlar. Öcalan da böyledir. Buna rağmen, Öcalan İslamcılara kongre yapma önerisini yaparken, gerçekten İslamcıları meşru görmesinden dolayı değil, İslam'ı kullanma ve araçsallaştırma amacıyla yapmaktadır. PKK ve Öcalan'ın amacı, kendi otoriter egemenlik ve nüfuz alanlarını genişletmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için de insanlığa ait olan bütün değerleri rahatlıkla kullanma ve araçsallaştırma zihniyet ve uygulamasına sahiptirler. Bu akımlar, Öcalan ve PKK eliti de tanrı tanımaz bir yapıya sahip oldukları halde, İslam'ı her zaman kullanmışlardır. PKK, sahte İslamcı yapılar oluşturmuştur. PKK, kendi egemenlik ve nüfuz alanlarını genişletmek için bütün kesimleri kontrol altına almak için bu tür yapılar, toplantılar, konferanslar yapmaktadır. PKK, kendi Alevileri, kendi İslamcıları, kendi hukukçuları, kendi mühendisleri, kendi kadınları, kendi gençleriyle ilgili konferans yapmaları, örgüt yapılarını oluşturmaları bunun sonucudur." diye konuştu.

Öcalan'ın son İmralı mesajında Diyarbakır'da 'Demokratik İslam Kongresi' yapılmasını istediğini hatırlatan Kürt siyasetçi Güçlü, Öcalan'a göre demek ki bir de 'demokratik olmayan İslamcılığın' olduğunun anlaşıldığını kaydetti. Güçlü, şunları söyledi: "İslam'la ilgili böyle bir kategorileştirme zaten başlı başına Öcalan'ın konuyla ilgili cahilliğini ortaya çıkarıyor. Bilinen bir şey var ki, 'İslam İslam'dır. İslam'ın demokratik olanı ve olmayanı yoktur.' PKK ve Öcalan'ın kendisi tek lider, tek parti, tek ideoloji egemenliğini; otoriter ve totaliter bir sistem savunmasını yapmasına rağmen, demokrasi adına önermelerde bulunması da başlı başına abesle iştigaldir."
Ortadoğu'da çok büyük İslami birlik ve teşkilatlar olduğunu anlatan Güçlü, "Öcalan bunlardan, bunların faaliyet ve çabalarından habersiz bir önerme yapmaktadır. Bu da Öcalan'ın İslam gerçeğine ne kadar uzak olduğunu ortaya koyuyor. Bu İslam birlikleri ve teşkilatları Öcalan'dan önce kendilerini ilgilendiren sorunları çözümlemek için bir çaba içindeler. Ama bu sorunların çözümlenmesinin o kadar kolay olmadığı görülmekte." dedi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.