Alexa
banner314

PKK FEM Dershanesine saldırdı...

PKK'lıların Hakkari Yüksekova'da FEM Dershanesi ve öğrenci yurduna saldırdığı, buralarda bulunan kişilerin içeride mahsur kaldığı ve polisin olaylara müdahale etmediği belirtildi.

PKK FEM Dershanesine saldırdı...
banner327

 Yüksekova FEM Dershanesi ve dershanenin öğrenci pansiyonunun yaklaşık 100 kişilik PKK terör örgütü şehir yapılanması YDG-H mensuplarınca molotof ve taşlı saldırıya uğradığı, polisin olaylara müdahalede bulunmadığı belirtildi. 

PKK'nın dün, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 200-300 kişilik bir grupla Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulunu yaktığı öğrenilmişti. PKK'nın Yüksekova'da bugün de şiddet eylemlerini arttırarak sürdürdüğü belirtildi.

Alınan bilgiye göre; PKK, Hakkari'de FEM Dershanesi ve dershanenin öğrenci yurduna saldırdı. İçeride bulunanlar, burada mahsur kaldı. 

Yüksekova'daki gelişmeler, kurumlardaki insanların diri diri yakılması endişesi uyandırırken, 'Sivas katliamı'nı hatırlatan olayların sürdüğü belirtildi.

Yaklaşık 100 kişilik YDGH mensubunun, Yüksekova FEM Dershanesi ve dershanenin öğrenci pansiyonunu hedef aldığı öğrenildi. Eylemciler, FEM Dershanesi ve öğrenci yurduna taşlı, molotoflu saldırıda bulunurken, kurumlarda bazı öğrenci ve vatandaşların bulunmasına rağmen polisin olaylara bir müdahalede bulunmadığı belirtildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün saat 12.00 sıralarında Bölücü Terör Örgütüne müzahir ellerinde uzun ve kısa namlulu silahlar olan 7-8 kişinin de bulunduğu, 200-300 kişilik bir grubun Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulunu yaktığı açıklanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 17:35
YORUM EKLE

banner307

banner325