Alexa

Rum lider de Türkiye’ye geliyor...

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Davos’ta ‘üçlü zirve’de bir araya gelen Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis Türkiye'ye gelerek Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşeceği iddia edildi.

Rum lider de  Türkiye’ye geliyor...
Rum lider Anatasiadis’in İsviçre’deki temaslarının ardından direkt olarak Türkiye’ye gelip görüşmelerde bulunacağı kaydedildi.

Cihan Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, Anastasiadis, yarın Türkiye’ye gelip önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ardından da Başbakan Davutoğlu ile görüşecek. Görüşmelerde son zamanlarda olumlu ikili ilişkiler seyreden Kıbrıs sorunu ile ilgili bazı konularda görüş alışverişinde bulunulacak.

Bu arada, Rum liderin yanı sıra Rum ana muhalefet partisi AKEL (Emekçi Halkın İlerici Partisi) Genel Sekreteri Andros Kiprianu başkanlığındaki heyetin de Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak yarın İstanbul’da olması bekleniyor.

Aynı kaynak, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in de İstanbul’da olması nedeniyle Ankara’da ya da İstanbul’da mini bir zirvenin yapılacağını öne sürdü.

Kıbrıslı liderler Ban Ki- mun öncülüğünde geçtiğimiz günlerde üçlü zirvede bir araya gelmiş, Kıbrıs sorunun bu yıl için çözülebileceği sinyalini vermişti. Cumhurbaşkanı Akıncı'da 2016’da çözüm için referanduma gidilebileceğini kaydetmişti.

YORUM EKLE

banner325