Alexa

Soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul merkezli soruşturma kapsamında, dosyaya ilişkin her türlü haber, röportaj, eleştiri ve dosya içerikleri ile ilgili yayın yasağı getirdi.

Soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı
banner327
Operasyon kapsamında tutuklanan Rıza Zarrap ile eşi Ebru Gündeş'in  avukatı, yazılı, görsel ve internet medyasında müvekkillerinin masumiyetini,  soruşturmanın gizliliğini ve adil yargılanma ilkesini ihlal eden yayınlara  sınırlama getirilmesini ve yayınların bu dosya kapsamıyla yasaklanmasını talep  etti. 
 
Talebi inceleyen İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, soruşturma  dosyasıyla ilgili olarak yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü haber,  röportaj, eleştiri ve dosyanın içerikleri ile alakalı (yalnızca haber niteliği  taşıyanlar dışında) olarak soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı  konulmasını kararlaştırdı. 
 
Mahkeme, kararın bir örneğinin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)  ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) gönderilmesine, İstanbul Emniyet  Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü aracılığıyla yazılı basın kurumlarına da  ulaştırılmasına hükmetti. 
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 21:36
YORUM EKLE