Alexa
banner322

Stratejik Konum ha...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve ığdır MilletvekiliPervin Buldan İmralı’da Öcalan’la görüştü. Öcalan; durumunun 'araçsal olmaktan' çıkarılıp, 'Stratejik konuma' getirilmesi gerektiğini söylemiş.

 Stratejik Konum ha...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş  ve ığdır Milletvekili Pervin Buldan İmralı’da   Öcalan’la görüştü. Öcalan; durumunun 'araçsal olmaktan' çıkarılıp, 'Stratejik konuma' getirilmesi gerektiğini söylemiş.

Bebek katili Öcalan’ın istekleri biteceğe benzememektedir. Öcalan her mesajında bir şeyler istemektedir. Devletten istekleri bir türlü bitmek, tükenmek bilmemektedir.

Öcalan şimdi kendisine bir konum verilmesini talep etmektedir. Terörün bitmesinde ve çözüm sürecinde bir araç olarak kullanıldığını belirten Öcalan, daha iyi hizmet verebilmek, daha etkili olabilmek için araç olmaktan çıkarılıp stratejik bir konuma getirilmeyi istemektedir. Zat-i halini çözümcü başı zannetmektedir. Kendisini dev aynasında görmektedir.

Mesajında dolaylı yollardan tehditler savuran Öcalan’ı Hükümetin verdiği tavizler yüreklendirmiştir. İlk yakalandığı sıralarda her türlü iş birliğine hazır olan Öcalan, kendisini çetebaşı değil, Kürtlerin lideri olarak görmektedir. Hatta kendisini Ortadoğu’da sükûneti sağlayabilecek bir lider yerine koymaktadır. Ama bir şart var: Araçsal konumdan stratejik konuma terfi edilmesi gerekiyor.

PKK, BDP, AKP “silahlar sustu” diyor. Artık “şehit haberleri gelmiyor, analar ağlamıyor“ diyor. Bununla övünüyorlar. Çok doğru aslında; bunların hiç birisi yok. Artık şehit haberleri duymuyoruz.

Devletin en yetkili ağızları çekilme olmadığını, çekilenlerin ise zaten terör faaliyeti göstermesi mümkün olmayan, ıskartaya ayrılması gerekenler olduğunu vurguluyor. Demek ki bu zamana kadar el birliğiyle halkı kandırdılar. PKK bu arada nefes aldı. PKK bu arada dünyaya kendisini kabul ettirdi. Türkiye’de Kürt sorunu ve PKK gerçeğini kabul ettirdi. İstediği gibi propagandasını yaptı. Siyasi uzantısı BDP, PKK’ nın açıktan propogandasını yaparak PKK’yı siyasallaştırıldı. Artık ya istediklerini vereceksiniz yâda analar ağlamayacak tek başına; bütün bir millet ağlayacak…

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 03:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
tek din tek dil tek bayrak
tek din tek dil tek bayrak - 5 yıl Önce

öcalan nın stratejik durumunun değiştirilmesi girişimi bile akp nin oy kaybına sebep olacaktır.