Alexa
banner314

TANAP Bir Barış Projesidir...

TANAP Projesi imza töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu proje ile dünyanın enerji üzerinden barış yüzyılı yaşayacağını söyledi.

TANAP Bir Barış Projesidir...

 Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) ana boru hattı alım sözleşmesi imza töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu projenin bir barış projesi olduğunu ve hat üzerindeki ülkelerle dostlukları pekiştireceğini söyledi.


YÜZDE 80'NİNİ TÜRK FİRMALARI ÜRETECEK

TANAP'ın her anlamda yep yeni imkanlar sunacağını ve bu projenin Türkiye'nin hem enerji talebi açısından önem arz ettiğini hem de Balkan ve Avrupa ülkelerine enerji aktaran bir coğrafyaya dönüşmesi açısından ayrı bir önem arz ettiğini dile getiren Başbakan Davutoğlu, projedeki boruların yüzde 80'nin Türk firmalarının yapıyor olmasının da Türk firmalarının geldiği noktayı gözler önüne serdiğini ifade etti.

TANAP BİR BARIŞ PROJESİDİR

TANAP'ın bir barış projesi olduğunu da sözlerine ekleyen Davutoğlu, ''Eğer ülkeler birbirine ticaret ile enerji ile bağlanırsa bu barışı sağlar. Nasıl zamanında İpek yolu bu rolü üstlenmişse TANAP da günümüzde aynı görevi devralacak ve bu iki hat üzerindeki dostluklar pekişecektir. 21. Yüzyıl enerji yüzyılı olacak. Biz attığımız adımlar ile enerji üzerinden dünyaya barış yüzyılı yaşatacağız. '' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 04:39
YORUM EKLE

banner313