Alexa
banner314

Tarık Akan'dan Başbakan'a Tepki

Tarık Akan: "Başbakan bir bahane uydurup Anıtkabir'e gitmemek için elinden ne geliyorsa yapıyor."

Tarık Akan'dan Başbakan'a Tepki
 Eskişehir'e Büyüşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yapmış olduğunu 'Bal Mumu Müzesi' açılışına katılan birçok ünlü oyuncu ve sanatçı, bu sabahda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Atatürk Anıtına çelenk koyduktan sonra kentten ayrıldı.

TARIK AKAN DA ORADAYDI

Kentten ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Tarık Akan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Mayıs'ta Türkiye'de bulunmamasını eleştirdi.

Atatürk Bulvarı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk koyan ünlüler daha sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın daha geniş kutlandığı günleri hatırlatan Yılmaz Büyükerşen, "Eskiden bu cadde de tribün kurulurdu. Kutlamalar burada yapılırdı. Şimdi bir antrenman sahasında yapılacak. Siz sanatçılar Atatürk'e bağlı olan insanların çocukları olarak, bu anıtın önünde çelenk koyup, saygı duruşunda durma teklifinizi saygıyla karşıladım" diye konuştu.

BAŞBAKANA 19 MAYIS TEPKİSİ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramın kutlamalarından Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın kaçtığını iddia eden ünlü oyuncu Akan, "Çok acı yıllar yaşıyoruz. Bu ülkenin başbakanı bir bahane uydurup Anıtkabir'e gitmemek için elinden ne geliyorsa yapıyor. Amerika Birleşik Devletlerine bu tarihte gitmesine gerek yoktu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'ndan kaçmak için gitti. Önümüzde 30 Ağustos Zafer Bayramı var, bakalım ona nasıl bir bahane uyduracak. Atatürkçülüğü, Laikliği nasıl yıkarız diye uğraşıyorlar. Bizlerdeelimizden ne geliyorsa, ne Mustafa Kemal'e ne Cumhuriyetçiliğe en ufakşekilde dokundurtmayacağız. Bu ülkeyi onların istediği şekilde inanç bazlı, din bazlı sisteme oturturmamaya çalışacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2013, 20:42
YORUM EKLE

banner307

banner313