Alexa

THY yaz saatine hazır...

THY, yaz saati uygulaması ile 30 Mart'ta gerçekleşecek uçuşlarda olumsuzluk yaşanmaması için gerekli çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

 THY yaz saatine hazır...
banner327
 Türk Hava Yolları (THY), yaz saati uygulaması ile gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, 30 Mart'ta gerçekleşecek seferlerin Türkiye çıkış ve varış saatlerinin, 24 Şubat'a kadar alınan biletlerde belirtilen tarife saatlerinden 1 saat erken gerçekleşeceğini bildirdi. 

THY'den yapılan açıklamada, yaz saati uygulaması ile ilgili gerekli tüm tedbirlerin alındığı, 30 Mart'ta gerçekleşecek uçuşlarda yolcuların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için gerekli çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Bu yıl yaz saati uygulamasının başlangıç tarihinin 30 Mart yerine 31 Mart olarak belirlenmesi nedeniyle uçuşların tarife yapısının yeniden düzenlendiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Söz konusu düzenlemeye göre, 30 Mart tarihinde gerçekleşecek seferlerin Türkiye çıkış ve varış saatleri, 24 Şubat'a kadar alınan biletlerde belirtilen tarife saatlerinden 1 saat erken gerçekleşecektir. 24 Şubat 2014 ve sonrası düzenlenen biletlerde gösterilen tüm sefer saatleri rezervasyon tarihine bağlı olmaksızın güncel olup, ilgili yolcularımız söz konusu değişiklikten etkilenmeyecektir. Yurt dışı noktalardaki kalkış ve varış saatlerimiz, hiç bir şekilde etkilenmeyecek olup, aynı kalacaktır. Ülkemiz üzerinden aktarmalı seyahat edecek, iç veya dış hat devamı olan transit yolcularımızın Türkiye varış ve Türkiye kalkış saatlerinin her ikisi de bir saat daha erken gerçekleşeceğinden, bağlantı süreleri aynı olacaktır. Türkiye'deki havalimanlarından seyahat edecek yolcularımızın, olası aksaklıklardan etkilenmemek için, yurt içi sefer kalkış saatinden en az 2 saat, yurt dışı sefer kalkış saatinden ise en az 3 saat önce havaalanlarında hazır bulunmaları önemle rica olunur."

Açıklamada, 30 Mart'ta seyahat edecek yolcuların uçuş saatlerini THY'nin resmi internet sitesi "www.turkishairlines.com", THY satış ofisleri, THY Çağrı Merkezi (444 0 849) veya THY yetkili satış acentelerinden teyit ettirmeleri istendi. Açıklamada, yolcuların Avea 8490 veya tüm operatörlerden "+90 555 849 0 849" numaralı telefona kısa mesaj göndererek, uçuş saatlerini sorgulayabileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 15:13
YORUM EKLE