Alexa
banner314

Türkiye'nin 4 Milyar doları Çöpe gitti!!!

Gaziantep İslahiye'de Suriyeli sığınmacılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kimler ne derse desin sizler bize asla yük değilsiniz dedi ama bu arada Türkiye'nin 4 milyar doları çöpe gitti.

Türkiye'nin 4 Milyar doları Çöpe gitti!!!
banner327

 Gaziantep İslahiye'de Suriyeli sığınmacılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kimler ne derse desin sizler bize asla yük değilsiniz. Bizim geleneklerimizde misafir şereftir'' dedi. Kobani için ''Düştü düşüyor'' ifadesini kullanan Erdoğan Batı'ya seslendi: ''Havadan bombalamak suretiyle bu sorunlar çözülmez.''

Erdoğan Gaziantep'te Suriyeli mültecilere konuştu. Dinleyicilerin neredeyse tamamının Suriyelilerden oluşması nedeniyle Erdoğan'ın konuşması aynı zamanda Arapçaya da çevrildi.

 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
''KENDİ ARZUNUZLA DÖNENE KADAR MİSAFİR EDECEĞİZ''

Elbette 1.5 milyon insan içinde zaman zaman olumsuz işler içine girenler olabilir. Bunu tüm Suriyeli misafirlerimize teşkil etmek yanlıştır. Zaman zaman bazı haddini bilmeyenler ensar ruhunu anlayamamış bazıları olumsuz hareketler sergileyebilirler. Bu da tüm milletimize temsil edilmelidir. Siz kendi arzunuzla topraklarınıza dönene kadar bizler sizleri misafir etmeye devam edeceğiz. Özgür bağımsız herkesin eşit bir şekilde temsil edildiği bir Suriye kurulması için birlikte mücadele edeceğiz.

EĞİT VE DONAT ANLAYIŞIYLA HER KESİM DONATILMALI

Uçuşa yasak bölge ilan edilmesi lazım. Ve eğit donat anlayışıyla Suriye ve Irak'ta oradaki kesimin hem eğitilmesi hem de donatılması lazım.

SİZ BİZİM İÇİN ŞEREF VE BEREKETSİNİZ

Kim ne derse desin siz bize yük değilsiniz. Siz bizim için şeref ve bereketsiniz. İsterdik ki sizi çok daha iyi şartlarda misafir edelim. Ancak şu an itibariyle topraklarımızda 1.5 milyon mülteci var. Bu kadar büyük kitleyi ağırlamak kolay olmuyor. Elimizden geleni yaptık ve daha da yapacağız.

Batı maalesef buna seyirci. BM buna seyirci. Sadece konuşuyorlar. İş üretmeye gelince ses yok. Bu zamana kadar sadece topraklarımızdaki misafirlerimiz için 4 milyar dolar harcadık.

YARDIMLAR 500 MİLYON DOLARI AŞTI

Topraklarımız dışında Irak ve Suriye'ye gönderdiğimiz yardımlar 500 milyon doları aştı. Etnik köken ve mezhep ayrımı yapmadan herkese yardım ediyoruz.

Bizim dinimizde ayrım yok. Avrupa şu ana kadar 130 bin Suriyeli kabul etti ve kapılarını kapadı. Biz 1.5 milyon kardeşimizi misafir ediyoruz. Dünyadan bize gelen destek 200 milyon dolar bile değil.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 17:02
YORUM EKLE

banner307

banner325