Alexa
banner314

Üç Liderden İstifa Çağrısı...

Bahçeli, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun; Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kılıçdaroğlu ise Başbakan Erdoğan'ın istifasını istedi...

Üç Liderden İstifa Çağrısı...
banner327
 TBMM'de bugün yapılan grup toplantılarında bugün her üç büyük partinin de genel başkanları istifa çağrısında bulundu.

Meclis'teki ilk grup toplantısını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. Bahçeli, hükümetin Suriye politikalarını sert bir dille eleştirdikten sonra Reyhanlı saldırısı konusundaki tüm sorumluların bulunmasını istedi. Bahçeli, dış politika konusunda ülkenin bu hale getirilmesinden sorumlu tuttuğu dışişleri bakanının istifasını istedi. Bahçeli, grup toplantısında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu istifaya çağırdı.

Meclis'teki ikinci istifa çağrısı ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Başbakan Erdoğan, konuşmasında Reyhanlı saldırılarını gerçekleştiren faillerin arkasındaki ismin CHP'lilerle çekilen fotoğrafına değindi. Erdoğan, CHP'nin bu hale getirilmesinin sorumlusunun Kemal Kılıçdaroğlu'nu belirtti ve Kılıçdaroğlu ile ekibinin derhal istifa etmesini istedi.

Grup toplantılarındaki üçüncü istifa çağrısı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu da Reyhanlı konusunda yaptığı açıklamalarda saldırının tek sorumlusunun Başbakan Erdoğan olduğunu savundu ve Erdoğan'ın hemen istifa etmesi gerektiğini savundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 17:49
YORUM EKLE

banner307

banner325