Alexa

Ülkü Ocakları Cengiz Akyıldız İçin Boğaz Köprüsünde...

Bir Grup Ülkücü,Şehit Cengiz Akyıldız anısına boğaz köprüsünü bir süre trafiğe kapattı.

Ülkü Ocakları Cengiz Akyıldız İçin Boğaz Köprüsünde...

 Geçtiğimiz günlerde MHP Seçim bürosuna gerçekleştirilen hain bir saldırı neticesinde Şehit olan Yusufiyeli Cengiz anısına Boğaz köprüsü bir süre trafiğe kapatıldı.

Cengiz Akyıldız'ın şehadete varmadan bir süre önce yazdığı ve ölümünden sonra okuyanları yasa boğan "CENAZEME BEKLİYORUM SİZİ.!" başlıklı yazısında geçen "Bir baksana, ne değişti ki dünyada, ben eksildim diye/Boğaz Köprüsünde trafik akıyor hâlâ/Ben öldüm diye şeritleri eksilmedi ya yolların/Ben öldüm bu defa" satırlarına ithafen İstanbul Ülkü Ocakları'ndan bir grup,köprüyü trafiğe kapattıp bir basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız bir şekilde eylemine son verdi.
İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Boğaz Köprüsü Üzerinde Yaptığı Basın Açıklaması:
 
Son günlerde İstanbul’da bir takım terör olayları vuku bulmakta, İstanbullular bu alçakça saldırılar ile karşı karşıya gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesinde kameraların gözü önünde KCK davasından tutuklanıp serbest bırakılan bir terörist tarafından bir öğrenci sırtından bıçaklanarak öldürülmeye teşebbüs edilmiştir. Bu eylemi gerçekleştiren şahıs olaydan bir gün sonra da tekrardan serbest bırakılmıştır. Bunun yanı sıra Maltepe, Beyoğlu, Küçükçekmece ve Zeytinburnu’nda bir takım terör saldırıları düzenlenmiş hatta bir ilçede polis memuru bıçaklanarak şehit edilmiştir. Bu elim hadisiler içerisinde bizi de yakından ilgilendiren Esenyurt’ta gerçekleştirilen hunhar saldırı esnasında mesleğini yaparken şehit düşen Yusufiyeli Cengiz Akyıldız ağabeyimiz olmuştur. Bu alçak terör saldırısından sonra göz altına alınan 9 failden 7si serbest bırakılmış, olay terör saldırısından çıkartılarak adi bir suç olarak gösterilmiştir.

Yapılan  bu saldırıların sözde “çözüm sürecine” zarar gelmemesi adına, siyasi iktidar tarafından göz ardı edilerek olaylar örtbas edilmeye çalışılmaktadır. Dağdan indirilen ve KCK’dan affedilen bu teröristler İstanbul’da uyuşturucu madde satışı, kumar, fuhuş ve haraç toplama gibi  bir çok suçtan oluşan çetelerin meydana gelmesine sebep olmuştur. Genel af konusunun gündeme getirilmesi de bu teröristlerin iyiden iyiye cesaretlenmelerine sebep olmuştur. Sayın başbakan geometrik şekillerle (paralel, üçgen, daire vb..) uğraşacağına eğer bir adalet kaldıysa biran önce bu saldırıların faillerini, sorumlularıyla birlikte kamu vicdanının önüne çıkarmalıdır. Türk milliyetçileri olarak Peygamber efendimizin, ecdadımızın, atalarımızın emaneti İstanbul’u ilimde, irfanda, sanatta, edebiyatta, ahlakta lider yapmak için uğraşırken bu alçaklar tarafından İstanbul kaos ortamına itilmeye çalışılmaktadır. Bugünkü basın açıklamamız amacına ulaşmayıp, İstanbul’daki bu terör örgütü mensuplarına karşı bir önlem alınmazsa maalesef İstanbul’umuzu ilerleyen zamanlarda daha karanlık günler beklemektedir.

Bugün Boğaziçi Köprüsü’nde basın açıklama yapmamızın sebebi de Yusufiyeli Cengiz abimizin “Cenazeme Beklerim” şiirinde söylemiş olduğu

Bir baksana, ne değişti ki dünyada, ben eksildim diye…!

Boğaz Köprüsünde trafik akıyor hâlâ. 

Ben öldüm diye şeritleri eksilmedi ya yolların.

Ben öldüm bu defa…

Sözlerine ithafen Boğazı kısa bir süreliğine trafiğe kapatıyor bunun için ise tüm aziz İstanbul’un affına sığınıyoruz. Öyle zannediyoruz ki;  Tiger Woods adında bir golfçünün  yapacağı gösteri üzerine boğaz trafiğin 3 saat durmasına anlayış gösteren İstanbul, vatan ve millet sevgisi için yıllarca mücadele etmiş ve bu uğurda da şahadete eren Yusufiyeli Cengiz AKYILDIZ ağabeyimiz için trafiğin kısa süreli durmasını hassasiyetle karşılayacaktır. Bu 3 dakikalık süre zarfında ambulans ve metrobüsler geçişlerine devam edecektir.

Cengiz abi bak işte sen şehit düştün artık trafik akmıyor Boğaziçi Köprüsünde.
 
gazete2023
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 21:42
YORUM EKLE