Alexa
banner314

Ülkü ocaklarından Mısır Açıklaması

"Darbeyle yönetime gelenler gözlerini karartarak Müslüman kanını dökmekten en ufak bir hicap duymadan şiddet uygulamaya devam etmektedir."

Ülkü ocaklarından Mısır Açıklaması
banner327

 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Mısır'da yaşanan olaylar üzerine, bir basın açıklaması yaptı. Kılavuz, "Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, dini, ırkı, rengi ve coğrafyasına bakılmaksızın insanlığa karşı gerçekleştirilen zulümler Müslüman Türk vicdanı tarafından kabul edilebilir değildir."

 
Ülkü Ocakları'nın yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
 
"Dünyanın neresinde olursa olsun,  hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, dini, ırkı, rengi ve coğrafyasına bakılmaksızın insanlığa karşı gerçekleştirilen zulümler Müslüman Türk vicdanı tarafından kabul edilebilir değildir. Ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafya üzerinde oynanan küresel oyunlar da bu bağlamda gün geçtikçe derinleşmekte, bölgemiz çözümsüz bir kaos ortamına itilmektedir.
 
Doğu Türkistan boynu bükük bir Ramazan’ı daha geride bırakmışken, Irak’ta soydaşlarımıza, Türkmenler’e, yönelik saldırılara her gün bir yenisi eklenirken; Mısır’da da demokrasi adına son derece üzücü gelişmeler yaşanmaktadır. Darbeyle yönetime gelenler gözlerini karartarak Müslüman kanını dökmekten en ufak bir hicap duymadan şiddet uygulamaya devam etmektedir. Hemen her gün can kayıplarının yaşandığı, askerinin kendi insanlarına katliam olarak nitelendirilebilecek şekilde saldırılar yaptığı ülkeye huzur ve refah uzun süredir uğramamıştır.
 
Irak’taki Türkmen varlığından duyulan rahatsızlık ve Türk’e duyulan düşmanlık soydaşlarımızın sürekli baskı altında hayatlarını sürdürmelerine neden olmaktadır. İktidarı elinde bulunduranlar üzüntülerini dile getirmekten başka bir girişimde bulunmamakta, gözleri kulakları Türkiye’de olan soydaşlarımıza destek için gerekli adımları atmamaktadırlar. AKP hükümeti ne göze yakın olan Kerkük’e ne de gözden uzak olan Doğu Türkistan’a yakın olmuştur. AKP hükümeti peşmerge çetelerinin elebaşı Barzani’nin Türkmenlere yönelik katliam planlarını, Katil Çin’in Doğu Türkistan’da Türk varlığına düşman bir zihniyetle soykırım derecesine varacak saldırılarını görmezden gelerek hiçbir şey olmamış gibi bu kişiler veya devletlerin temsilcileriyle dostane bir havada görüşmekte, adeta söz konusu Türklük savunulması gereken Türk’ün hakkı olduğunda üç maymunu oynamaktadır.
 
Hiçbir dünyevi hırs ve istek insan yaşamından daha değerli değildir. İnsan haklarının adeta yok sayıldığı günlerde Türk ve İslam dünyasına tekraren başsağlığı diler, bölgemizde yaşanan şiddet olaylarının takipçisi olduğumuzu belirterek, yaşanan bu elim hadiselerin bir an önce son bulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2013, 00:33
YORUM EKLE

banner307

banner325