Yandex Metrika

Ülkü Ocakları'ndan Tepki

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'nın Sincan ilçesindeki mitinginde açılan pankarta tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları'ndan Tepki
16 Haziran 2013 Pazar 14:04

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Sincan Meydanı'nda AK Parti'nin düzenlemiş olduğu mitingde Ülkü Ocaklarına ait bayrak ve logoları kullanan bir gruba Başbakan Erdoğan'ın kendisine verdiği desteğe teşekkür eden sözleri üzerine yazılı açıklama yaptı. "Oradaki üç beş zavallı, paralı asker, kapıkulu ve ahlaksız ellerinde iki pankart dört bayrak tutmakla Ülkücü olmamıştır, olamazlar. Dolayısıyla bu soysuz davranış bizleri temsil etmemektedir, edemez de." diyen Kılavuz, ülkücünün yerinin Ülkü Ocakları ve siyasal alandaki tek karşılığının Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu ifade etti.


Kılavuz'un açıklaması şu şekilde:
Ankara Sincan Meydanı'nda AKP'nin düzenlemiş olduğu mitingde Ülkü Ocakları'na ait bayrak ve logoları kullanan bir grup yer almıştır.
Başbakan bu grubun kendisine verdiği desteğe teşekkür eden bir ifade ile, "MHP'li kardeşlerimiz ile birlikte yürüyeceğiz." demiştir.


Öncelikle Başbakan'a soruyoruz:
-Bunların eli bile sıkılmaz, selam bile verilmez,
-Namaza bile durmazlar,
-Bayrağımızı da istismar ediyorlar, şehitlerimizi de, Tekbir de getirmezler,
-Faşizmin hem teorisyenisiniz hem bu işin pratisyenisiniz,
-Ben eşref-i mahluk olan insanla dolaşıyorum. Sen Bozkurtla mı dolaşıyorsun? dediğiniz Ülkücüler ile ne zamandan beri aranızda bir kardeşlik hukuku doğduğunu zannediyorsunuz? Ne zaman ağabeyiniz Barzani'yi, kardeşiniz Esad'ı terk ederek Ülkücülerin kardeşiniz olduğu hissine kapıldınız? Ne zaman ayaklarımın altına aldım dediğiniz milliyetçiliğin kutlu sancağına sarılmaya karar verdiniz?
Sayın Başbakan ve avanesi şunu çok iyi bilsin ve idrak etsin ki; Oradaki üç beş zavallı, paralı asker, kapıkulu ve ahlaksız ellerinde iki pankart dört bayrak tutmakla Ülkücü olmamıştır, olamazlar. Dolayısıyla bu soysuz davranış bizleri temsil etmemektedir, edemez de.Ülkücü Hareket ve mensupları hiç bir zaman bu kirli siyasetin, bu küçük hesapların, köhneleşmiş zihniyetin yanında olmayacaktır.
Bizim safımız bellidir ve tam 44 yıldır da apaçık ortadadır. Safımız Türk milletinin safıdır. Bu yüzdendir ki küresel oyunların işbirlikçilerinin de, onlara kredi verenlerin de yanında olmayız.
Bugün Sincan'da o pankartı açanlara ve onlara inanlara da çok net bir ifadeyle sesleniyoruz:
Ülkücü Hareket ve ona ait olan değerleri kendi çıkarları için kullanan, Bir yerlerden alacağı üç beş kuruş için böyle bir haysiyetsizliğe meyleden,Bozkurt olmaya yetecek şahsiyetleri olmadığı için köpekleşenler,
Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz, onursuz, şerefsizler,Sizler, Kimliksiz, karaktersiz, ülküsüz ve izansız sizler ve size prim verenler her zeminde bunun hesabını ödeyeceksiniz.
Ülkücü'nün yeri Ülkü Ocakları ve siyasal alandaki tek karşılığı Milliyetçi Hareket Partisi'dir.
Unutan, unutmak ve unutturmak isteyen herkes bunu çok iyi bilsin ve aklına kazısın. Hiç kimse kendisine bol gelecek gömlekleri giymeye kalkmasın. Soyuyla, sopuyla, ailesi ve efradıyla kendini bir yerlere yamayamayanlar, ahlaki zafiyetlerini kapatabilecekleri ümidiyle üç hilale ve bozkurda sarılma sevdasına düşmesin. Bu çaba onları ve onlar üzerinden menfaat sağlama hayaline düşenleri içinde bulundukları aşağılık halden daha da zavallı bir noktaya götürecektir.
Yüce Türk milletine saygılarımızla arz ederiz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vezir KÖPRÜLÜ - 5 yıl önce
iyi,iyi maşallah ocak genel merkezimiz sokakta ülkücü kovalamaktan vaz geçip akp yağdanliğina soyunan çakallara biriki laf edebilmiş..ne güzel gelişme mutlu olduk..