Yandex Metrika

Ülkücüler Üniversitelerdeki PKK Yapılanmasını Yargıya Taşıyor

Türkiye’nin pek çok üniversitesinde yaşanan ülkücü öğrenciler ile PKK’lılar arasındaki çatışmalar Ankara Ülkü Ocakları’nı çileden çıkardı. Ankaralı ülkücüler üniversitelerde yaşanan olayları yargıya taşıyor.

Ülkücüler Üniversitelerdeki PKK Yapılanmasını Yargıya Taşıyor
11 Aralık 2012 Salı 01:34

Türkiye’nin pek çok üniversitesinde yaşanan ülkücü öğrenciler ile PKK’lılar arasındaki çatışmalar Ankara Ülkü Ocakları’nı çileden çıkardı. Ankaralı ülkücüler üniversitelerde yaşanan olayları yargıya taşıyor.


Ankara Ülkü Ocakları’nın üniversitelerde yaşanan olaylarla ilgili yaptığı basın açıklamasında, üniversitelerde yaşanan olaylarda PKK’lı teröristlere destek verdiği tespit edilen üniversite idarecileri hakkında suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Ülkücüler üniversitelerde yaşanan olayları yargıya taşıyor. Ankara Ülkü Ocakları yaptıkları basın açıklamasında, terör örgütünün üniversitelerdeki tahriklerini arttırdığına dikkat çekilerek, bu tahriklerin özellikle son haftalarda öğrencilerin can güvenliğini tehdit eder hale geldiğini bildirdi. Ankara Ülkü Ocakları, terör örgütünün pek çok kampüs alanını eşkıyalık sahası haline getirmek istediğine dikkat çekerek, geçtiğimiz haftalarda Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) iki ülkücünün ağır yaralanmasıyla sonuçlanan olayı hatırlattı.

Ankara Ülkü Ocakları’ndan yapılan açıklamada DTCF’de yaşanan hadiselerin bir benzerinin de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştiği ve “Yeni Borçlar Kanunu” sempozyumunun taşlı, sopalı ve bıçaklı gruplarca sabote edildiği ifade edildi. Programa izleyici olarak katılan öğrencilerin ağır bir şekilde darp edildiğini ifade eden Ankara Ülkü Ocakları çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrencinin de can güvenliğini tehlikede hissederek programın gerçekleştiği salonda mahsur kaldığını belirtti.

Terör örgütünün kampüs içerisinde eylemlerinin PKK’nın üniversite yapılanmalarının hangi boyuta ulaştığını bir kez daha ortaya koyduğunun altını çizen Ankara Ülkü Ocakları, “YÖK, güvenlik güçleri ve hükümet yetkilileri tarafından engellenmeli ve gerekli hukuki işlemler ivedilikle gerçekleştirilmelidir. Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, böyle bir örgütü yönetmek veya bu amaçla kurulan örgüte üye olmak, üye olmamakla birlikte örgüt adına faaliyette bulunmak veya yardım etmek; YÖK Öğrenci Disiplinleri Yönetmeliği’nin 9/a. maddesine göre Yükseköğretim kurumundan çıkarma cezasını gerektirmektedir” hatırlatmasında bulundu.

Terör örgütünü destekleyenlerin bu hesabı mahkeme önünde vereceğini bildiren Ankara Ülkü Ocakları bu amaçla, terör örgütünün üniversitelerdeki uzantıları ve suça ortaklık eden üniversite idarecilerinin tespit edildiği ve söz konusu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi.

Ankara Ülkü Ocakları “Milli vicdanı gölgelemek maksadı güden, suçun boyutunu hafifletme gafletini sergileyen ve terörün ekmeğine yağ süren “karşıt görüş”, “sağ-sol” gibi safsatalarla meselenin değerlendirilmesine de suç duyurumuz kapsamında yer verilecektir. Ülkücü gençlik, hiçbir şart altında sağduyusunu kaybetmemekte, meşru olmayan hiçbir tertibin içinde yer almadığı gibi yasal dâhi olsa sonucunda yasadışı bir netice doğuracak hiçbir teşebbüste bulunmamaktadır. Zira Türk milliyetçileri ülke düşmanlarının karanlık senaryolarına alet olmayacak kadar dikkatli ve temkinli, mücadelesini yasal çerçevede yürütmek noktasında da bir o kadar kararlıdır” ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.