Alexa
banner322

Üniversitelerdeki Eylemler Bitmek Bilmiyor...

Karadeniz Teknik Üniversitesi'de ve Atatürk Üniversitesi'nde çıkan eylemler öğrencilerin ve polis memurlarının yaralanmalarına neden oldu.

KTÜ'de arbede

Bir grup öğrenci Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Osman Turan Kongre Merkezi'nde önünde eylem düzenlemek istedi. Gruba polis müdahale etti.

Kongre Merkezi önünde görev alan özel güvenlik görevlileri, grubun binaya yaklaşmasına izin vermezken, polis ekipleri duruma müdahale etti.

KTÜ Kollektifi üyesi yaklaşık 10-15 kişilik öğrenci grubu, ellerindeki Reyhanlı'daki bombalı saldırılar ile ilgili pankartı açmaya çalıştı. Gruba polis müdahale ederken, gerginlik bir anda arbedeye dönüştü. Öğrenciler yanlarında getirdikleri yumurtaları polis ekiplerine atarken, polis ekipleri kısa sürede grubu bölgeden uzaklaştırdı.

Atatürk Üniversitesi'nde  Arbede
 Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kantininde çıkan arbedede 2 öğrenci ve 3 polis memuru yaralandı.
Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan tartışmanın ardından taraflarla konuşmak için fakültenin kantin bölümüne giden sivil polis memurlarına, bir grup öğrenci bıçak, taş ve sopalarla saldırdı.

Yardım talebi üzerine kampüs içerisine çok sayıda çevik kuvvet ve özel tim ekibi gönderildi.

Öğrencilerin arasından biber gazı kullanarak kurtulmaya çalışan polis memurları, olay yerine gelen ekiplerin yardımıyla kantinden çıkarıldı.

Ambulansla Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırılan 3 polis memurunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

2 öğrenci de yaralandı

Bu arada, tartışmanın ardından polis tarafından dağıtılan gruplar, kampüs içerisinde tekrar toplandı.

Taraflar arasındaki kavgada 2 öğrenci darp sonucu yaralandı. 112 Acil Servis ekipleri tarafından Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırılan 2 öğrencinin, ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.

Olaylarla ilgili 20 öğrenci gözaltına alındı.

Çok sayıda polis ekibinin üniversite kampüsü içerisinde güvenlik önlemlerini sürdürdükleri gözlendi.

KTÜ'de de gerginlik

Trabzon'da da bir grup öğrenci Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Osman Turan Kongre Merkezi'nde önünde eylem düzenlemek istedi. 

KTÜ Kollektifi üyesi yaklaşık 10-15 kişilik öğrenci grubu, ellerindeki Reyhanlı'daki bombalı saldırılar ile ilgili pankartı açmaya çalıştı.

Gruba polis müdahale ederken, gerginlik bir anda arbedeye dönüştü.

Öğrenciler yanlarında getirdikleri yumurtaları polis ekiplerine atarken, polis ekipleri kısa sürede grubu bölgeden uzaklaştırdı. 
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 01:52
YORUM EKLE