Yandex Metrika

Üsküdar Bayrak Yürüyüşüyle Şahlandı

Üsküdar Ülkü Ocakları tarafından Bayrak yürüyüşü gerçekleştirildi.Bayrak yürüyüşü Bağlarbaşı Meydanında başlayıp Cumhuriyet caddesinden Üsküdar İskelesine kadar devam etti.

Üsküdar Bayrak Yürüyüşüyle Şahlandı
14 Haziran 2014 Cumartesi 13:31

Üsküdar Ülkü Ocakları tarafından Bayrak yürüyüşü gerçekleştirildi.Bayrak yürüyüşü Bağlarbaşı Meydanında başlayıp Cumhuriyet caddesinden Üsküdar İskelesine kadar devam etti.

 

Halkın yoğun ilgisiyle desteklen Bayrak yürüyüşü Üsküdar demokrasi Meydanında Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı Faruk Akçam tarafından okunan basın açıklamasıyla halkın alkışları eşliğinde olaysız bir şekilde son buldu..

 

 

Üsküdar Ülkü Ocakları Başkanı Faruk Akçam Tarafından okunan basın bildiri:

 

Saygıdeğer Üsküdar'lılar, Kahraman Türk Milleti

 

Değerli dava arkadaşlarım,

 

Malumunuz olduğu üzere siyasi iktidar bir süredir bölücü terör örgütü PKK ile çözüm süreci altında müzakereler yürütmektedir. Siyasi iktidarın bölücü terör örgütü elebaşısı ile yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmak bir yana teröristleri daha da çok şımarttığı gün gibi ortadadır. Bölgede Türk devletinin varlığı silinirken, bölücülerin faaliyetleri ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. İhanet süreci bu şekilde devam ettiği takdirde Türk Milletini çok daha vahim günlerin beklediği açıktır.

 

Bölücü örgüt mensupları Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde kendilerini kolluk kuvveti addederek kimlik kontrolleri yapmakta; bazı noktalarda ise karayollarında örgüt paçavralarını sallandırarak yol kesme eylemleri icra etmektedir. Terörist gruplar güvenliği tekrar sağlamak için bölgeye intikal eden güvenlik kuvvetlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açarken, güvenlik kuvvetlerimiz ise biber gazı ve su ile bu saldırılara karşılık vermeye çalışmaktadır.

 

 Bu olayların akabinde güvenlik kuvvetlerince bir terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ancak şaşırarak izlemekteyiz ki İçişleri Bakanlığı bu olay üzerine bölgeye hemen müfettişler göndermiş ve bu teröristi etkisiz hale getiren iki askerimizin silahlarına el koyulmuştur.

 

Görmekteyiz ki ihanet sürecinin geldiği son noktada;

 

 -Meydanlarda  otuz bin insanımızın katili, bölücü örgüt elebaşısının serbest kalması için imza toplamak serbest; bunu protesto etmek ise suç olmuştur.-Polise ve askere kurşun sıkmak serbest; teröristlere müdahale etmek ise suç olmuştur.-Teröristler uzun namlulu silahlarla askerimize ateş ederken, askerimiz biber gazı ve tazyikli su ile yetinmelidir.Güvenlik kuvvetlerince etkisiz hale getirilen teröristin cenazesinde meydana gelen olaylar ise Bardağı taşıran son damla olmuştur. Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı içinde ki yüksek güvenlikli yasak bölgeye giren bir grup terörist gönderde dalgalanan bayrağımızı indirmiştir. Nöbet bölgesindeki askerler ise sadece havaya uyarı atışı yapmakla yetinmiş bu vahim olayı seyretmişlerdir. Türk Devletinin bu ihmalkarlığı ve acziyeti asla kabul edilemez.

 

 -Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir.-Bayrak, bağımsızlığımızın simgesi ve Türk Milleti’nin egemenliğinin ispatıdır.-Bayrak; anadır, babadır, eştir, kardeştir, vatandır,-Bayrak, Türk Milletinin şerefi ve namusudur.Bayrağımıza uzanan elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar kendi bir yana Türk Devletinin şerefine ve namusuna gölge düşürmüştür. Türk devletinin şerefine ve namusuna leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

 

 

Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!

 

Buradan Türk Milletinin canına ve varlığına kasteden, Türk Devleti üzerinde hesabı olan herkese açıkça beyan ediyoruz.

 

-Vatan ve millet bütündür, asla bölünemez.-Vatanımızın her karış toprağı kutsaldır, şehit kanlarıyla sulanmıştır, asla satılamaz, başkasına verilemez.-Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız.-Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız.-Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız.-Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini , hesabını en kısa zamanda sormak üzere tek tek not etmektedir.-Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir.-Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler bunun bedelini ödemekten asla  kaçınamayacaklardır. 

Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!

 

Nettavırİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.