Alexa

Yasaklama söz konusu değil...

İstanbul Emniyet Müdürü Altınok, emniyet müdürlüklerindeki yeni uygulamaya ilişkin, "Yasaklama diye bir şey söz konusu değil" dedi.

 Yasaklama söz konusu değil...
 İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Beylikdüzü Kültür ve Sanat Merkezi'nde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce çocuklara yönelik "Farkındayım Aldanmam" isimli tiyatro oyunu öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının emniyet binalarına girişine ilişkin yeni düzenlemenin hatırlatılması üzerine Altınok, "Öyle bir yasaklama diye bir şey söz konusu değil. Emniyet Genel Müdürlüğünün ilk genelgesi de o manada değildi. Sadece emniyet binalarındaki basın odalarının kaldırılması söz konusuydu. Ve o kalktı. Müsaade, izin alındığı takdirde, rahatlıkla bütün basın mensuplarımız ilgili birimlerimizden bilgi alabilir, haberini yapabilirler" diye konuştu. 

-"Her zaman girebilirsiniz"

Emniyet Müdürü Altınok, yürütmeyi durdurma kararına karşın gazetecilerin binalara giriş yapamadığı ifadeleri üzerine, müsaade alındıktan sonra emniyet binalarına rahatlıkla girilebileceğini söyledi.

"Yanlış bir algı mı var?" sorusuna karşılık Altınok, "Tabi tabi algı yanlış. Öyle bir düşüncemiz yok. Öyle şey olur mu? Biz hep beraber çalışacağız" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 13:32
YORUM EKLE

banner325