Alexa

Büyükçekmece'de Seçim Yolsuzluğu İddiası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükçekmece'de seçim öncesi bazı seçmenlerin ikamet kayıtlarının değiştirildiği iddialarına cevap verdi. Soylu, ortada bir suç ve yolsuzluk olduğunu belirtti.

Büyükçekmece'de Seçim Yolsuzluğu İddiası

Büyükçekmece'de seçim öncesi bazı seçmenlerin ikamet kayıtlarının değiştirildiği iddialarına cevap veren Soylu, "Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış. Ben hayatımda 201 rakamının sıfır yazıldığı ve bunun üst üste olduğu hiçbir seçim görmedim." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da seçim sonuçlarını da değerlendirerek, "Bu seçimin bu tartışmadan yoksun bırakılabilmesi için, Sayın Bahçeli'ye katılıyorum, tekrarlanması bu tartışmaların seçilecek kişileri gölgede bırakmasını ortadan kaldıracaktır." dedi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI

13, 2017 yılından bugüne kadar da toplam 259 üst düzey terörist etkisiz hale getirildiğini ifade eden Soylu,  PKK'nın bitme noktasına geldiğini, dağlarda 700 civarında silahlı terörist kaldığını, DHKP-C'nin ise Türkiye içinde lider kadrosundan hiç kimsenin kalmadığını belirterek, "13, 2017 yılından bugüne kadar da toplam 259 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi. Sadece yılbaşından bugüne kadar örgüte katılım 26, ikna edilerek adalete teslim edilen terörist sayısı ise 66'dır. 2017 yılından bugüne kadar etkisiz hale getirilen toplam PKK'lı terörist sayısı 3 bin 528'dir." dedi.

YILBAŞINDAN BUGÜNE TUTUKLAMA SAYISI

Türk Polis Teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla bir otelde şehit yakını ve gazi aileleriyle yemekte bir araya gelen  Soylu, şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti. Burada yaptığı açıklamada, güvenlikle ilgili bütün meselelerde teyakkuz halinde olduklarını dile getirerek, kara sınır güvenliğinden denizlerdeki her türlü kaçakçılıkla mücadeleye, terörle mücadeleden uyuşturucu meselesine, organize suçlardan siber suçlarla mücadeleye, asayişten trafik güvenliğine kadar her noktada ciddi bir gayretin içinde olduklarını vurgulayarak, "Uyuşturucuyla da başarılı şekilde mücadele ettiklerine işaret eden Soylu, "Uyuşturucuyla mücadelede yılbaşından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tutuklama sayısı 6 bin 320'dir. 2017'de 21 bin 408, 2018'de 23 bin 134 tutuklama gerçekleştirdik. 2017-2018 arasında operasyon sayımızı yüzde 25 oranında arttırdık." diye konuştu.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE