Alexa

Lice'de 4 Tabur Asker ve 40 TİM'le Büyük Operasyon

Lice’de büyük operasyon başladı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Lice’ye bağlı 18 köyde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı 

Lice'de 4 Tabur Asker ve 40 TİM'le Büyük Operasyon

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı 18 köyde bu sabah sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ardından geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. 4 tabur asker ve 40 tim özel harekat polisinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyona, havadan 17 helikopter destek veriyor. Yaklaşık 10 gün sürecek operasyonda bölgedeki tüm teröristler ile sığınakların etkisiz hale getirilmesi amaçlanıyor.


Terör örgütü PKK’nın Ömeryan adını verdiği Mardin’in Nusaybin, Ömerli ve Artuklu ilçeleri arasında kalan bölgede, aralarında örgütün sözde özel kuvvetler sorumlularının da bulunduğu 10 teröris etkisiz hale getirildi. Güvenlik kuvvetlerinin başarılı operasyonunun ardından, Lice için de düğmeye basıldı. 

Geçtiğimiz yıl içerisinde çok sayıda operasyon düzenlenen ve terör örgütünün yurt içindeki Kandil’i olarak bilinen Lice kırsalında,18 köyde bu sabah 07.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilanı duyuruldu. Yasağın başlamasıyla birlikte bölgede geniş kapsamlı operasyon başladı.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 21:54
YORUM EKLE

banner325