Alexa

Önemli çağrı; "Herkes bu uygulamayı telefonuna indirsin"

Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” diyen Soylu, uyuşturucu konusunda herkesin panik halinde olması gerektiğini söyledi.

Önemli çağrı; "Herkes bu uygulamayı telefonuna indirsin"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vatandaşların uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptıklarını belirterek, "Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” dedi.

Sentetik uyuşturucu madde sayısında artış

Soylu, “Sporla Kal Güvende Kal Projesi”yle ilgili etkinlikte uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekerek, “Tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik halinde olması lazım” dedi.

Tüm dünyada uyuşturucu konusunda artış olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, uyuşturucunun coğrafi konumu itibarıyla Türkiye üzerinden doğu ve batı arasında transfer edildiğininin altını çizerek, 2018 Avrupa Uyuşturucu Raporu’na göre Avrupa Birliği erken uyarı sistemine dahil sentetik uyuşturucu madde tipi sayısının 670 olduğunu belirten Soylu, bunların yüzde 70’inin son 5 yıl içinde listeye dahil edildiğini bildirdi.

“’Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; açıklamasının devamında; “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” diyen Soylu, “Şu ana kadar 26 bin 178 kişi buuygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Henüz bu bir başlangıç ama sayı halen çok az. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlakatelefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin” dedi.

UYUMA UYGULAMASINI İNDİR

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:38
YORUM EKLE