Alexa

HAYROLA ALİ YALÇIN?

Malum Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN yine yaptı yapacağını. Toplu sözleşme süreci bildiğiniz gibi ağustos ayı içerisinde yapılacak ve şimdiden hazırlıklar sürmektedir.

Memnun Sen Genel başkanın YALÇIN yine her zaman ki beyhude edalar ile takılmaya devam ediyor. Kamu çalışanı dört gözle Yetki Verdiği ama etkisini göremediği (Halen ne diye üye oluyorlarsa) Memur sen den bit mantıklı hareket bekliyor.

Taleplerinde uç noktalara ulaşan YALÇIN üç ayda bir ödenen 103. 84 olarak ödenen toplu sözleşme ikramiyesi yetkili sendika üyelerine 216 lira olmasını utanmadan talep ediyor. sözleşme hususundaki yıllık orandaki artışın sadece Yetkili Sendika üyelerinin faydalanmasını gerektiğini söyledi. Bu ne Cüret bu nasıl bir Talep. Sendika Genel başkanlığı ile sendikacılık tanımı ile tek bir bağlantısı olmayan Memur Sen kamuda ayrımı günden güne daha fazla artırmakta.

Emperyal bir sistem olan ‘Ayrım ‘ hususunu kamuda Memur Sen muazzam bir şekilde yapmaktadır. Çalışan ayrımı yapmak, yetkili sendika üyesi ile yetkili olmayan sendika üyesi yapmak kaydırmaktır, bölmektir.

Böyle sendikacılık olmaz. Böyle sivil toplum temsilciliği olmaz. İnsanların beklentisi maddi hususlar ve özlük haklarında ki iyileştirmeler ; yetkili sendikanın talebi ise ; Saç sakal serbestliği. Çünkü adamların Çalışanın rahatlığı diye bir kaygı ve hedefleri yok. Mobbing üzerine kurdukları sendikacılık ile parti arka bahçeliği ile sendikacılık mı olur! Atamalarda torpil, yöneticilikte torpil. Hayrola Memur Sen yalında Yetkili sendikaya üye olmayan cenneti göremez dersen inan şaşırmam. İnsanları sendika isminden korkuttunuz. İnsanlara hükümet sendikasıyız dediniz Ülkede Cumhur ittifakına destek bile olmadınız. İnsanları korku ve baskı ile üye ettiniz, yetmediği gibi bir de toplu sözleşme de gülünç talepler peşindesiniz.

Bunca zamana kadar yapılan toplu sözleşmeler de bir beklenti içinde olmayan bizler ; Yine sizin yetkili olduğunuz bir dönemde bir beklenti içinde değiliz.

Peki çalışan bunları görmüyor mu? Çalışan Devlet’in Asil Evlatları olan Türkiye Kamu Sen çalışmalarından bihaber değillerdir. Yapılan eylem ve harekatlar ile kamu çalışanının yanında olan Türkiye Kamu Sen dik duruşu tercih edenlerin adresidir. Sözüme alınacaklar gayrı alınsın Çalışanlar olarak cellatlara aşık bir hal görünmektedir. Kamu çalışanını zerre temsil edemeyen Memur Sen ne acıdır ki yetkilidir.

Söylemlerimiz ve eylemlerimiz her daim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Yüce Türk Milletinin refahı içindir. Deri koltuklarda oturup insanları yeren, ezen, altta kalanın canı çıksın ideolojisi ile hareket eden Memur Sen; bu işi BECEREMEDİĞİNİ kendileri apaçık beyan etmiştir. Peki neden Memur, Memur Sen den vazgeçmiyor. Halbuki anket yaparsak bile aynı cevabı alırız En fazla itiraz ve isyan eden Malum Sen Üyeleridir. Mobbinglere mi baş kaldıramıyorsunuz? Yoksa halinizden memnun musunuz?

Önümüzde bir toplu sözleşme var, hükümet ile masaya oturulacak ve bu masada oturmanın gayesi çalışanların Haklarının iyileştirilmesi. Daha iyi bir hizmet ve maddi geçim meselesi. Ama Memur Sen masada tek kendisinin oturmasını ister, kendi üyelerine ayrı bir muamele ister, saç sakal işi ile meşgul olur, parti başkanı edası ile hareket eder, sendikacılığın büyük bir lekesi olan ayrım ve kayırma ile meşgul olur, mobbing dediğimiz Ahlak yoksunluğu olan baskı ile insanların üyeliği gerçekleşir. Başka ne anlatayım? Yıllardır yazıyor ve haykırıyoruz.

Onların bir kaybı yok, asıl kaybı olan kamu çalışanları. Zorluklar ile mücadele edenler bir de kendilerinin yetkili ettiği Memur Sen’in gülünç halleri ile karşı karşıyalar.

Artık şu üstten bakmaktan vazgeçin. Gayrı insanlar ile hemhal olun. Bırakın şu tavırları, bırakın şu yükseklerde uçmayı, bırakın çok bilmiş hareketleri.

Bir toplu sözleşme hezeyanı ile yine karşı karşıyayız. Türkiye Kamu Sen’e verin yetkiyi görün etkiyi dedikçe bilerek duymak istemeyenler. Pişmanlıklarını dile getirecekler mi acaba?

ERTUĞRUL SUBAŞI

TÜRK SAĞLIK SEN TEMSİLCİSİ

YORUM EKLE