Alexa
banner314

Amerika Türkiye'yi Radikalize Etmeye Çalışıyor!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Av.Gürkan Çakıroğlu, Amerika yaptırımlarıyla Türkiye'yi radikalize etmeye çalıştığını belirterek, Rahip Brunson’ın serbest bırakılmaması üzerine Türkiye’ye dönük yaptırımlarına karşı iktidar ve muhalefetin verdiği tepkiler tutarsız ve caydırıcılıktan uzak olacağını söyledi.

Amerika Türkiye'yi Radikalize Etmeye Çalışıyor!

Stratejik müttefiklikten stratejik yaptırımlara Türk-Amerikan ilişkileriningeldiği nokta içler acısı olduğunu belirten Av.Gürkan Çakıroğlu, "Amerika’nın dost bir müttefik ülkeye yakışmayan tepkisine karşı İktidar partisi çaresizlik içinde. Muhalefet ise kamyon arkası beylik sözleri ardı ardına sıralıyor. Realist ve rasyonel yaklaşan siyaset adamı bulmak imkansız. Burada öncelikle kimsenin sormadığı soruyu soralım neden şimdi?" dedi.

"Bizi Ortadoğu’da yalnızlaştırmaya ve Rusya’ya doğru itmeye çalışıyorlar."

İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Av.Gürkan Çakıroğlu, dikkatli olmak gerektiğini ifade ederek; "Amerika iki yıla yakın tepkisiz kaldıktan sonra neden şimdi ve bu kadar sert bir tepki gösterdi. Burada Türkiye’yi radikalize etmeye çalıştıkları ortada. Bizi Ortadoğu’da yalnızlaştırmaya ve Rusya’ya doğru itmeye çalışıyorlar. Bundan sonraki hamlede Rusya’dan gelirse hiç şaşırmam. Sonraki hamle de Rusya ile Suriye’den kaynaklı ilişkiler bozulabilir. Akbabalar ülkemizin başında uçuşuyor çok dikkatli olmak lazım. Mesala kapalı kapılar ardında Amerika ile Rusya Suriye konusunda anlaştılarsa ve günah keçisi olarak Türkiye’yi ilan edeceklerse buna tepkimiz ne olacak?" dedi.

"Amerika duygularıyla hareket eden bir devlet değil."

İktidarın hukuktan uzak kabile yönetir gibi devlet yönetmesinin, bu duruma gelinmesinin başlıca sebebi baştan aşağı tutarsız ve boş olduğunu ve burada ilk olarak sorunun tespitinde hata yaptıklarını belirterek; "Amerika’nın tepkisi hukuka aykırı bulunuyormuş! Ya kardeşim adam hukuki bir tepki vermiyor ki adam alenen siyasi tepkinin babasını veriyor. İkinci olarak ise şovenist tepkiler veriyorlar. Bunun sebebini anlayabiliyorum, muhalefet ülkenin içine düşürüldüğü bu hale kızmanın iktidar tarafından suistimal edilerek iç siyasette aleyhlerine kullanılacağından korkuyor ama korku ile doğru siyaset yapılmaz. İşin ironik yanı ise yaptırımlara muhatap olan iktidar partisi dahi Amerika’ya muhalafet kadar sert tepkiler vermedi.
Son olarak, Amerika’nın tepkisinde rahip bir figür. Amerika duygularıyla hareket eden bir devlet değil. Burada başka hesaplar var. İktidarın zaaflarını kullanarak ülkemi sıkıştırıyorlar. Ekonomik ve siyasi kıskaca almaya çalışıyorlar, itibarını ve saygınlığını zedelemeye çalışıyorlar. Ülkemi bu duruma düşüren iktidar ne kadar hatalıysa bu memleketi bu iktidara mahkum eden basiretsizlikte dünyada eşi benzeri olmayan muhalefet partileride bir o kadar hatalıdır. Siyasetin basiretsizliğinin faturasını milleti ödüyor. İktidar ve muhalefetiyle şovenizmden uzak, sağduyulu olmalı ve aklı selimi elden bırakmamalıyız." ifadelerini kullandı

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner313