Alexa

Av.Hüseyin Acar, İYİ Parti Samsun İl Başkan adaylığını açıkladı

MHP Eski Bafra İlçe Başkanı Av. Hüseyin Acar, İYİ Parti Samsun iL Başkalığı'na resmen adaylığını açıkladı.

Av.Hüseyin Acar, İYİ Parti Samsun İl Başkan adaylığını açıkladı

İYİ Parti'nin 10 Mart tarihinde gerçekleşecek olan 1. Olağan Kongresi'ne Avukat Hüseyin Acar, İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. İYİ Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleşen basın toplantısında İYİ Parti İl Başkanı Ömer Süslü, Hüseyin Acar'ın adaylığını kutladı.

10 Mart 2018 Cumartesi günü yapılacak olan İYİ Parti Samsun 1. Olağan Kongresi'nde il başkan adayı olacağını açıklayan Başkan Adayı Hüseyin Acar, "İYİ Parti il delegelerinin, İYİ Partililerin, Samsunlu vatandaşlarımızın iradesine, teveccühüne ve tercihine talibim.  Cenab-ı Hakk’ın takdiri ve siz değerli İYİ Partililerin ve hemşehrilerimin destekleriyle İl Başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Yüksek teveccüh ve takdirlerinizi beklerken,  Cenab-ı  Hakk’tan bu yüce görevi hayırlısıysa nasip etmesini diliyorum'' dedi.

"Toplumsal huzur, barış ve kardeşlik"

Parti içi demokrasiye, kucaklayıcı olmaya ve büyümeye önem verilmesi temel bir ilke olduğunu söyleyen Acar; " Bilimsel çalışkanlık, toplumsal kabul görürlük ve liyakat ana ölçütümüz olmalıdır. Partimizin etkin ve büyümesi için toplumun bütün kesimleri, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve sanayi çevreleri ile işbirliği içerisinde olunması şarttır. Toplumsal huzur, barış ve kardeşlik, milletin ayrıştırılmaması bilakis bütünleşmesi için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Bizler toprak altında yatanlara, tarihe karşı mesulüz'' şeklinde konuştu.

Kongre sonrasında göreve geldikleri takdirde yapacaklarını anlatan Hüseyin Acar şöyle konuştu:

"Teşkilat Üyelerimizin Tamamına Değer Vereceğiz"

''Teşkilatlarımızın sıkıntılarını yerinde inceleyeceğiz. Köy/mahalle, ilçe ve il merkezli gelişimi benimseyeceğiz. İl Başkanlığımız eşgüdümü sağlayacak.Teşkilat başkanları ve yönetimleri, gönüllü kuruluşlarımızla ortak anlayış içinde birlikte yöneteceğiz. Her teşkilat kendi siyasi gelişimine yönelik çalışmaları sunabilecek; görüşleri İl Başkanlığımızca önemle değerlendirilecek ve kararlara esas olacak. Aynı şekilde İl Başkanlığı ile teşkilatlar arasındaki sağlıklı iletişim ve işbirliği, başarıya ulaşılmasında Samsunumuzun, ülkemizin geleceği adına hayatî önem taşıyacaktır. İl Başkanlığımız, iç disiplini sağlarken, dışa dönük olarak teşkilat üyelerinin saygınlığını özenle koruyacaktır. Kişisel beklentiler üzerinden değil, genel ilkeler üzerinden çalışmalarımızı yürüteceğiz. Partide herhangi bir kişi ya da grubun tahakkümüne izin vermeyeceğiz. Partimiz, fikri düşüncenin gelişme ve yaşamasına öncelik verecektir. Farklı bakış açıları partinin gelişmesinin temel şartlarındandır. Teşkilat üyelerinin tamamına değer vereceğiz, saygı duyacağız.

Şimdi İYİ ‘yönetme’ ve ‘çalışma’ zamanı.

İl Başkanlığımız, iktidar olmak için ortaya koyduğu tavır ve kararlılık parti ve teşkilatların tamamında aynı ölçüde karşılık bularak gerekli strateji ve politikaların üretilmesini sağlayacak ve bu yolda gerekli her tür çalışmanın yapılması için itici güç olacaktır. Parti olarak iktidarı hedefledik.Samsun’da iktidara gidecek yol haritası ve politikaları belirleyeceğiz. Bu uğurda bütün gücümüzle çalışmaya hazırız. Tabana bu konuda örnek olacağız. Onlara da bu yolda gayret, cesaret ve özverili çalışmayı aşılayacağız. Ve şimdi; yeni dönemi bütün enerjimiz ve bütün heyecanımızla karşılamaya hazırız. Şimdi 'İYİ ‘yönetme ve çalışma' zamanı. Bu noktada en önemli ilkemiz her zaman olduğu gibi‘açıklık’ ve ‘samimiyet’tir. Bu millet, bu devlet, bu ülke için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye birlikte çalışacağız.

"Türk Milleti’nin İYİ’liği için önce biz İYİ olalım"

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “İnsanları mesut edecek yegâne vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onları birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir” sözü ilkemizdir ve bu yolda çalışmak bizim sözümüzdür. Merkezde büyük bir aileyi birlikte oluşturalım, bütün kesimleri kucaklayalım diyoruz. Türkiye’nin Partisi olalım. Türk Milleti’nin İYİ’liği için önce biz İYİ olalım. Diri olalım, bir olalım diyoruz. 10 Mart 2018 Cumartesi günü yapılacak İYİ Parti Samsun 1. Olağan Kongresi’ne tüm halkımızı davet ediyoruz. Kongremizin partimize, Samsunumuza ve ülkemize hayırlara vesile dilerim''
 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 20:56
YORUM EKLE