Alexa

İsmail Ok, TBMM Şehitlerine Sahip Çıkmalıdır

İYİ PARTİ şehit ailelerine TOKİ tarafından ücretsiz ev verilmesini öngören kanun teklifini meclise verdi. Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, kanun teklifinde, şehit ailelerine 10 yıl kira yardımı yapılır ibaresi, ‘’TOKİ tarafından ücretsiz ev verilir’’ olarak değiştirilerek şehit ailelerinin ev sahibi olmasını öngörüyor.

İsmail Ok, TBMM Şehitlerine Sahip Çıkmalıdır

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK’un hazırlamış olduğu kanun teklifinde; şehit ailelerine 10 yıl kira yardımı yapılır ibaresi, ‘’TOKİ tarafından ücretsiz ev verilir’’ olarak değiştirilerek şehit ailelerinin ev sahibi olmasını öngördü.

İYİ PARTİ Balıkesir Milletvekili İsmail OK, parlamentonun şehit yakınlarına sahip çıkması gerektiğini ve bu teklifinin kanunlaşması gerektiğini ifade etti. 

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, konuyla ilgili açıklamasını şöyle devam ettirdi:

"Acıları yapılacak politika ile dindirilemez"

’’Anayasanın 61.maddesi ‘’Devlet, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle, malul ve gazileri korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar’’ hükmü amirdir. Çocuklarımızın geleceği için şehit olan güvenlik güçlerimizin ve kamu çalışanlarımızın aileleri, hayatlarını devam ettirmek için çok zorlu şartlar altında mücadele vermektedir. Şehit ailelerinin ekonomik yapıları incelendiğinde, neredeyse tamamının çocuklarının okul çağında bulunduğu, kendilerine ait bir evlerinin de olmadığı ortaya çıkmaktadır. Şehitlerimizin geride bıraktığı eş ve çocuklarının kayıpları elbette ki maddi yardımlarla doldurulamaz, acıları yapılacak politika ile dindirilemez. Ancak şehit ailelerine yapılan 10 yıl süreli kira bedellerinin karşılanmasını sağlayan yardım uygulamasının yapılacak bu düzenleme ile Toplu Konut İdaresi tarafından verilecek bir ev şekline dönüştürülmesi daha anlamlı olacaktır’’ dedi.


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 20:55
YORUM EKLE