Alexa
banner314

İyi Parti'den Sel Felaketine Araştırma Önergesi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İzmir Milletvekili D. Müsavat Dervişoğlu, Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS Karadeniz'de meydana gelen sel felaketiyle ilgili TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi.

İyi Parti'den Sel Felaketine Araştırma Önergesi
banner327

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Karadeniz il ve ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin araştırılması ve yaşanacak sel baskınlarının önlenmesi amacıyla İaraştırma önergesi verdi.

Türkiye'de yaşanan sel felaketlerinde can kayıplarının fazla olmasına ve ağır maddi hasarların oluşmasına tepki gösteren İYİ Partili Milletvekili Araştırma Komisyonunun ivedi şekilde kurulması için yetkililere çağrıda bulunarak, “meteorolojinin yaptığı bu uyarı bir zafiyet olduğunun açık kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde, Samsun, Ordu, Giresun, Rize ve Artvin’in kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağışın devam edeceğine dair meteorolojiden yapılan uyarılara ilişkin “meteoroloji yeni felaketlerin haberini veriyor” açıklamasında bulunan milletvekili Yaşar, “meteorolojinin yaptığı bu uyarı bir zafiyet olduğunun açık kanıtıdır.” şeklinde kaydetti.

Karadeniz Bölgesinde sel baskınlarına ve yaşanan hasarlara ilişkin açıklamalarda bulunan İyi Parti Samsun Milletvekili, “Teknolojik şartların getirdiği iyileştirme koşulları göz önünde bulundurulduğunda, köprülerin sel felaketi karşısında çökmesi, maddi ve manevi zararların yaşanması yetkililerin gerekli iş ve eylemleri gerçekleştirmediğini açıkça ifade etmektedir. Yapılan, yol, oto-yol, köprü gibi kullanımı gereklilik arz eden ve özellikle riskli bölgelerde bulunan çalışmaların kontrollerinin yapılması, gerekli görüldüğü takdirde güçlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.” dedi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili D. Müsavat DERVİŞOĞLU’nun ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS’ün afet bölgesinde olduklarını dile getiren Bedri Yaşar, partimiz bu konuda üzerine düşeni yapıyor” ifadelerini kullandı..

"Üzerimize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız."

Yaşanan felaketin Karadeniz halkı için temel geçim kaynaklarından olan fındıkta yüzde 70 kayıp olması hususunun da göz ardı edilemeyecek bir mesele olduğunu belirten Milletvekili Yaşar, "Yaşanan her felaket sonrası yetkililer tarafından yapılan ‘tedbirlerin alınacağına, bu tür olayların yaşanmayacağına’ ilişkin açıklamalar vatandaşımızı artık tatmin etmiyor. Ülke olarak bu zararların ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için gereken hassasiyeti göstermek zorundayız. Yaşadığımız olayların ardından "çözüm sağlayacağız, mağduriyetleri gidereceğiz, zararları karşılayacağız" şeklindeki sözlerden bıktık, usandık. Ülkemizin yaralarını sarmak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız. Yaraları sarmak için hepimize önemli görevler düşüyor. Yaşanan bu olayların son bulmasını diliyor, halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bütün vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağımıza söz veriyoruz” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325