Alexa

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, İstanbul il Başkanı oldu.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray AYDIN tarafından yapılan açıklamada; "Partimizde başlattığımız Yeniden Yapılandırma Programı kapsamında yapılan istişareler sonucu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdirleriyle İstanbul İl Başkanı olarak atanmıştır." ifadeleri kullanılarak; "İstanbul’umuza atanan arkadaşımız Sayın Buğra Kavuncu’ya ülkemize ve milletimize hizmet yolunda üstün başarılar diliyoruz. " dendi.

İyi Parti İl teşkilatlarında yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul ile birlikte yenilenen il başkanlık sayısı 76’ya ulaştı. İyi Parti İl Başkanlıkların ardındanlçeler, beldeler, mahalleler ve köylere kadar teşkilatlarını yenileyeceği belirtilen açıklamada, "İYİ Parti, yerel seçimlerde Türkiye’yi İYİ Şehirler ve Akıllı Şehirler vizyonuyla tanıştıracak, İyilik Kervanı Yollarda projesiyle çalınmadık kapı, kucaklanmadık vatandaş bırakmayacaktır." şeklinde kaydedildi.

BUĞRA BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

Buğra Kavuncu “1973 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden 1996 yılında mezunudur. Üniversiteyi bitirdikten sonra, yurtiçi ve yurtdışında satış-pazarlama ve yatırım alanında faaliyet gösterdi.1997 yılında Kazakistan’ın Almatı şehrinde genç bir girişimci olarak iş hayatına atılan Kavuncu, ortaklarıyla beraber kurduğu şirketini büyüterek Orta Asya’da bilinen bir marka haline getirdi. İş hayatında başarılı bir performans gösteren Kavuncu, uluslararası bir firmada üst düzey yönetici olarak 13 yıl boyuncu Orta Asya’da ve yaklaşık 3 yıl İsviçre’de görev yaptı.

Buğra Kavuncu, 2016 yılından beri çok uluslu bir şirketin, Türkiye ve Azerbaycan CEO’sudur. Kavuncu, 30 Mart 2018 tarihinde bu görevinden istifa ederek, yönetim, sanayi ve ticaret alanındaki uluslararası birikim ve tecrübelerini ülkesi için değerlendirdi.Üniversite yıllarından itibaren, Türkiye ve Kazakistan’da farklı sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alarak, profesyonel yaşantısının yanı sıra sosyal hayata da katkı sağlayan Kavuncu, İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmekte olan Kavuncu, evli ve 3 çocuk babasıdır.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 22:38
YORUM EKLE