Alexa
banner314

İyi Parti Milletvekili A. Adayı Ayşe Ayan Oldu (Ayşe Ayan Kimdir)

İyi Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Av. Ayşe Ayan, İyi Parti Samsun İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, Siyaset hayatımızda önce millet diyerek yola çıkmış bir anne ve kadın olarak, bu ülkenin 16 yıl boyunca oluşturulan kaos ortamından kurtulabilmesi için milletimizin de teveccühü ile görev almaya hazırız." dedi.

İyi Parti Milletvekili A. Adayı Ayşe Ayan Oldu (Ayşe Ayan Kimdir)

İyi Parti İlkadım İlçesi kurucu ilçe başkanı iken istifa ederek 24 Haziranda gerçekleştirilecek olan milletvekili seçimleri için aday adaylığını açıklayan Ayşe Ayan, "İYİ Samsunlularla birlikte hareket edeceğimize söz veriyorum." dedi.

Milletvekili aday adayı tanıtımı kapsamında İyi Parti Samsun İl Başkanlığında yapılan tanıtım programında basın açıklamasında bulunan Ayan şöyle konuştu:

"27.dönem Milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvurumu tamamladım"

"Samsun’da verdiğimiz hukuk mücadelemize İYİ insanlarla birlikte siyasette de adaletin tesis edilebileceğini insanlarımıza inandırabileceğimiz, korkmadan, fişlenmeden, özgürce haklarını savunabileceklerini ve eşitlik ilkesinin gerçek anlamını tüm vatandaşlara hissettirebileceğimiz, toplumun özlediği ve istediği yönetim anlayışına kavuşabileceğinden emin olduğumuz bir siyasetin bu ülkede var olabileceğini anlatmak için bu yola çıktık. Samsun’umuzun yıllardır sahipsiz kalmış bir şehir olduğu bilerek, bu sahipsizliğe artık dur demek ve Samsun’a sahip çıkmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını sürdüren Sayın İl Başkanımız Ömer bey’in de desteğiyle 27.dönem Milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvurumu tamamladım.

"Söz Veriyorum"

Samsunumuzun sahipsiz kalmayacağını, yapacağımız hizmetlerle öncelikle Türkiye’nin en değerli ovalarına ev sahipliği yapan şehrimizin üretim merkezi haline getirilerek uluslararası alanda tercih edilebilir bir ihracat ve ticaret merkezi haline dönüşmesi, Samsun’da yüzyıllar boyunca yaşamış medeniyetlerin ziyaret edilerek Turizm faaliyetlerinin canlanması ve Samsun’un Türkiye’nin en gözde şehirlerinden birisi olduğunun tüm dünyaya hatırlatılması ve iş aramak zorunda kalmayarak refah içerisinde yaşayan bir şehrin tesisi için, daha saymakla bitirilemeyecek bir çok hizmeti hayata geçirmek adına çalışmak için İYİ Samsunlularla birlikte hareket edeceğimize söz veriyorum. Siyaset hayatımızda önce millet diyerek yola çıkmış bir anne ve kadın olarak, bu ülkenin 16 yıl boyunca oluşturulan kaos ortamından kurtulabilmesi için milletimizin de teveccühü ile görev almaya hazırız." dedi.

Ayşe Ayan Kimdir?

Ayşe Ayan, 1968 yılında doğdu. Sağlık Meslek Lisesi öğrenimimden sonra Şişli Etfal Hastanesinde hemşire olarak görev alan Ayan, Bu süre içerisinde geceleri çalışıp gündüzleri İstanbul Üniversitesinde lisans eğitimimi tamamlayarak hukuk fakültesini bitirdi.

Halen hem Samsun merkezde hem de Çarşamba ilçesinde bulunan Hukuk bürolarında çalışan ve Avukatlık mesleğime devam eden Ayşe Ayan, evli ve 3 çocuk sahibidir. 

Ayşe Ayan siyasi hayatını şöyle anlatıyor:

"Genç yaşlarda başlayan siyasi hayatımda, MHP Çarşamba Kadın Kolları başkanlığı görevini yürütürken partinin izlediği yolu ve faaliyetlerini benimsemediğim için 2002 yılında aktif siyasetten ayrıldım. Daha sonra Sayın Genel Başkanımız Meral AKŞENER’in yaktığı kurtuluş meşalesinin heyecan verici ve dinamik ateşiyle, Türkiye’nin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan İYİ insanlarla birlikte bu mukaddes yolda İYİ insanları temsil etmeye karar kıldık. Sayın İl Başkanımız Ömer SÜSLÜ bey tarafından İlkadım İlçesi kurucu ilçe başkanı olarak atandıktan ve teşkilatlanma çalışmamız tamamlandıktan sonra 10 Şubat’ta yapılan İlkadım İlçe kongresinde seçilerek İlkadım ilçe başkanı olarak görevime devam ettim.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülbin    Epirden
Gülbin Epirden - 10 ay Önce

Ayşe hanımı çok sevdim Adayımız olarak Destekliyorum basarbasarılı olacağına eminim İnşAllah. İyi İyi İyi . Olacak

Hayati aşar
Hayati aşar - 10 ay Önce

Ayse hanim siz cok iyi bir insansiniz size her seye layiksiniz ALLAH yolunuzu acik etsin basarilarini dilerim

banner307

banner313