Alexa

"İYİ Parti, seçimlere tek başına ve iddialı bir şekilde hazırlanan bir partidir."

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, "İyilik Kervanı Yollarda" projesi kapsamında Bartın'a geldiklerini söyleyerek, "İYİ Parti mahalli seçimlere tek başına ve çok iddialı bir şekilde hazırlanan bir partidir." dedi. 

"İYİ Parti, seçimlere tek başına ve iddialı bir şekilde hazırlanan bir partidir."

İyi Partili Hayrettin Nuhoğlu, Bartın'da bir restoranda gazetecilere yaptığı açıklamada,11 ay önce kurulan partilerinin, kuruluşundan 7 ay sonra seçimlere katıldığını anlatarak,"Ülkedeki sıkıntılı süreçte halkın neler yaşadığını görmek, teşkilatlarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını yerinde tespit edebilmek, mahalli seçimleri gözden geçirebilmek için 'İyilik Kervanı Yollarda' projesini hazırladık ve yollara çıktık. 12 ekip olarak ülkeyi dolaşıyoruz." dedi. 

"Halkın görüşleriyle seçime hazırlanıyoruz"

Nuhoğlu, Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde her yörede en çok oyu alabilecek, seçim kazanabilecek adayları tespit etmek için yollara düştüklerini ifade etti. Nuhoğlu, "Çalışmalarımız kapsamında halkın da görüşlerini almaya çalışacağız. Bu iyi adaylarla da genel seçimlerde aldığımız oyun çok üzerinde oy alacağımızı bekliyoruz ve o doğrultuda da hazırlıklarımızı yapıyoruz." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, bir gazetecinin partilerinin yerel seçimlerde ittifaka katılıp katılmayacağı yönündeki soruyada cevap vererek açıklamalarını şu şekilde tamamladı.

"SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ"

"Gündemimizde ittifak yoktur. Sahaya çıkma sebebimiz de budur, tek başımıza hazırlanıyoruz. Zaten ittifak olabilmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Genel seçimlerdeki ittifak o seçimlere özel olarak çıkartılmış ittifaktır, burada uygulanma ihtimali de imkanı da yoktur. Bir yasal düzenleme yapılırsa şayet elbette o zaman o düzenlemeye bakılır, Türkiye şartlarında ne gerekiyorsa o zaman karar verilir. İYİ Parti mahalli seçimlere tek başına ve çok iddialı bir şekilde hazırlanan bir partidir." 

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE