Alexa

İyi Parti, Yeni Atanan İl Başkanlarını Açıkladı

İYİ Parti Başkanlık Divanı tarafından alınan tavsiye kararı üzerine başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında 7 il başkanı daha belli oldu.

İyi Parti, Yeni Atanan İl Başkanlarını Açıkladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın 7 il başkanı atamasına ilişkin yaptığı basın açıklamasında Çankırı’ya Muhittin Bora Kanat, Kastamonu’ya Özcan Büyükşen, Manisa’ya Hasan Eryılmaz, Osmaniye’ye Serat Kılıç, Rize’ye Osman Keser, Malatya’ya Gökmen Kenan Özdal ve Ordu’ya Çiğdem Çelenk Karakaya İYİ Parti İl Başkanı olarak atandığını belirtti.

İyi Parti'de 81 il başkanının görevden ayrılmasının ardından, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in onayı ile ataması yapılan il başkanı sayısı 70’e ulaştı. Atanan 70 il başkanından 34’ü mevcut il başkanıydı. 36 ile ise yeni isimler atandı.

YENİDEN YAPILANDIRMA ÇALIŞMASI

Yeni başkanların illeri de dahil olmak üzere tüm il yönetimlerinde partinin kuruluş çalışmalarından bu güne emek ve mücadele sergileyen çekirdek kadro muhafaza edileceğini belirten Koray Aydın, "Bilhassa seçim dönemlerindeki üstün gayret ve çalışmalarıyla öne çıkan yeni isimlerin de yönetimlere dahil edilmesine özen gösterilecektir. Yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde aynı şevk ve kararlılıkla sürdürülecektir. İl başkanlıklarımızda yürüttüğümüz çalışmalarımızın ardından belirlenen ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir.  Mümkün olan en geniş, yaygın ve güçlü bir teşkilat ağına erişmek amacıyla il ve ilçelerin ardından Mahalle Teşkilatlanması Programı yürürlüğe konulacaktır." dedi.

"İYİ Parti Kitlelerin Toplanma Merkezi Olacak"

Birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yeniden yapılandırma programının sorunsuz ilerlemesini sağlayan, devir teslim törenleriyle siyaseti bir bayrak yarışı ve hizmet aracı olarak gördüğünü ortaya koyan il başkanlarının, yöneticilerin, üyelerin ve gönüllülere kadar bütün İYİ Parti ailesine teşekkürler ve takdirlerini  ifade edan Koray Aydın, "Çalışmalarımız tamamlandığında il, ilçe, belde, köy ve mahallelere kadar bütün teşkilatları yenilenmiş, dinamik, zinde, istekli, çalışkan, güçlü ve en önemlisi başarıya endeksli bir teşkilat yapısını hep birlikte inşa etmiş olacağız. İYİ Parti yerel seçimler öncesi gerçekleştirdiği yeniden yapılandırma hamlesini bölgelerinde sevilen, sayılan ve iddialı adaylarla yarışa katılarak devam ettirecektir. İYİ Parti, yerel seçimlerde kamplaşmadan, kutuplaşmadan ve ayrımcılıktan bıkan; ekonomik krizden, zamlardan ve geçim zorluğundan bunalan; ülkesinde, ilinde, ilçesinde velhasıl yaşadığı yerde huzur ve refah arayan geniş kitlelerin toplanma merkezi olacak, böylece yerel seçimlere damgasını vuracaktır." diyerek açıklamasını şöyle noktaladı.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımız kapsamında görevini devreden ve yeni görev alan tüm il başkanlarımızı tebrik eder, ülkemize ve milletimize hizmet yolunda çalışmalarında üstün başarılar dilerim.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 15:33
YORUM EKLE