Alexa
banner314

İYİ PARTİ’DEN ACİL GÜVENLİK TALEBİ

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü  İzmir Milletvekili Aytun Çıray, acil kodlu açıklamada bulunarak, Suriye’deki durumun Türkiye’nin güvenliğini her açıdan tehdit ettiğini belirtti.

İYİ PARTİ’DEN ACİL GÜVENLİK TALEBİ
banner327

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü  İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti adına yaptığı acil kodlu kısa açıklamada Suriye’deki durumun Türkiye’nin güvenliğini her açıdan tehdit ettiğini belirterek, bu çoklu tehditlere karşı Doğu Akdeniz’den İran sınırına kadar uzanan bir Türkiye Kalkanı kurulması çağrısında bulundu.

İşte İYİ Parti adına Aytun Çıray’ın yaptığı acil kodlu kısa açıklama:  

   

Şam rejiminin kimyasal silah kullandığına dair yeterli kanıt oluşmuşsa elbette bunun karşılığı olmalıydı.

Suriye savaşı ülkemize de ağır zararlar veren bir insanlık faciasına dönüştü. Bunda iktidarın bugüne kadar uyguladığı politikaların ağır vebali vardır.Suriye’deki durum hem Türkiye açısından vahim bir tehdit kaynağı hem de dünya barışı bakımından büyük bir tehlikedir.

Biz İYİ Parti olarak uluslararası toplumun Suriye ‘de kapsamlı bir çözüm üzerinde uzlaşı iradesini bir an önce harekete geçirmesini bekliyoruz. Diğer yandan AKP'yi Afrin'de başladığı işi tamamlamaya davet ediyoruz. Derhal Akdeniz'den İran sınırına kadar bir Türkiye Kalkanı kurulsun.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut duran
mahmut duran - 12 ay Önce

Türkiye'nin güvenliği elbette önemli. Türkiye'nin içinden ve dışından çeviri söz konusudur. millet olarak birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Sayın Aytun Çıray bu tür hassasiyetleri partilerin birlik ve beraberliği içinde göstermelidir.

banner307

banner325