Alexa
banner314

Meral Akşener Aday mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gazetecilerin merak ettiği soruyu yanıtlamadı. Akşener; aday olup olmayacağına dair açıklama yapmadı.

Meral Akşener Aday mı?
banner327

Başkanlık Divanı Toplantısı için İYİ Parti Genel Merkezine gelen Meral Akşener, parti binası önünde gazetecilerin Aday olup olmayacağı yönündeki soruyu cevapsız bırakt

İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Yarın okullarda okutulacak bir vakıa analizidir. "

"Birinci yön; 6 aylık bir sürede seçime girmiş ve seçim boyunca yok farz edilmiş, standartlarına saldırılmış, her türlü iftira ve hakarete uğramış, korkutulmak istenmiş, seçime girmemesi için her şey yapılmış, partinin kurulmaması için de çok şey yapılmış bir siyasi partinin 6 aylık sürede 5 milyonun üzerinde oy almış olması Türkiye’deki siyasi tarih açısından yarın okullarda okutulacak bir vakıa analizidir. Ama diğer yönüyle hedeflerimizin somut ve yüksek olmuş olması ve o hedeflere ulaşamamış olmamız, oradan bakıldığı zaman da kendi adıma söylüyorum büyük bir hayal kırıklığının sonucu olmuştur.

"12 Ağustos’ta olağanüstü kurultay"

Uzunca bir zaman arkadaşlarımızla konuştuk. Sonra Afyon’da bir çalıştay yaptık. Orada herkesi bizzat ben dinledim ve sonuç itibariyle Türkiye’de demokrasinin rafa kalktığına inandığımız için, demokrasiyi en azından biz işletir halde olmamız için, öbür yönden, yani hayal kırıklığı açısından bakıldığında bir başarısızlık tanımı söz konusu ise elbette o sorumluluk genel başkan olarak şahsıma aittir. O nedenle 12 Ağustos’ta olağanüstü kurultay kararını tüzüğümüzün şahsıma verdiği yetkiyle aldım.

"Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim"

Bütün siyasi partilerin en üst organı kurultaylardır ve kurultay delegeleridir. Orada yeniden konuşulacak, tartışılacak ve nerede eksik yaptık, nerede fazla yaptık, nerede şartları zorlamalıydık, nerede zorlayamadık, hangilerini bozamadık, hangi problemleri çözemedik ya da çözülmez miydi, bunları tartışıp bir sonuca ulaşacağız. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için her türlü çabayı milletimizin desteğiyle gösterecek. Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim ve kurultayımıza hazırlık çalışmalarını bitirip 12 Ağustos’tan sonra da yerel seçim için hazırlanıp, adaylarımızı hızlı bir şekilde ortay çıkarıp, çalışmalarını sağlamak üzere toplantı yapacağız. İnşallah her şey Türkiye için hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.

Meral Akşener İyi Parti'yi Bırakmaz

Parti Kulislerinde Meral Akşener'in aday olacağı belirtiliyor. Akşener'in İyi Parti'yi terketmesinin mümkün olmayacağına inanılıyor. İyi Parti tabanında da Akşener'e karşı sempati duyuluyor. Akşener'in Genel başkanı olduğu ve çilesini çektiği partiyi terketmesinin karekterine de uygun olmadığı ifade ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 19:38
YORUM EKLE

banner307

banner325