Alexa

Yavuz Erkmen kimdir?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bugün 54 il başkanının atamasının yapıldığını açıkladı. Açıklanan listede Eski Vali Yavuz Erkmen'de vardı. İyi Parti Zonguldak İl Başkanı olan Yavuz Erkmen kimdir?

Yavuz Erkmen kimdir?

Ak Parti'de 81 ilde istifa sürecinin ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında 54 il başkanının atamasının yapıldığının açıklanmasından sonra il başkanı olarak atanan isimler merak edilmeye başladı. 

Koray Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle, sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Yavuz Erkmen kimdir?

Yuvuz Erkmen, İlk, orta,lise tahsilini babasının memuriyetinden dolayı Lüleburgaz, Ankara ve Sarıkamış'ta tamamladı. 1977 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Yavuz Erkmen, Gercüş ve Kızıltepe Kaymakam Vekilliğinin ardından, Akseki, Göynücek, Hani ve Kızıltepe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Erkmen,1989 yılında Zonguldak ve Safranbolu Kaymakamlığı, 1992 yılında Bartin Valiliği görevini yaptı. 

2003 yılında Zonguldak Valisi olarak görevde bulunan Erkmen, 2008 mayıs ayında Denizli Valisi olarak, 2011 yılı ağustos ayında ise merkez valisi olarak atandı. 

2012 yılı sonunda Kamu Baş Denetçiliği seçiminde TBMM Komisyonu'nca 1. sırada seçilmesine rağmen genel kurulca Kamu Baş Denetçiliğine seçilemeyen Yavuz Erkmen, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Orta derecede İngilizce bilen Erkmen'in mesleki konular üzerine yayınlanmış makale ve yazıları bulunmaktadır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı Yavuz Erkmen, 25 Ekim 2017 tarihinde MHP Zonguldak İl Başkanlığına istifa dilekçesini ilettti 

İyi Parti’nin Zonguldak’ta ki teşkilatlanması için çalışmalar yürüten Erkmen, İyi Parti Teşkilatlanmalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın açıkladığı il başkanları listesinde yer aldı. ve İyi Parti Zonguldak İl Başkanı olarak göreve başladı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 17:59
YORUM EKLE