Alexa

Af ve Ceza İndirimi Yasası Bir Hafta Sonra...

16 Nisan Mahkum yakınları için önemli bir gündü. Ancak Meclis çalışmaları 1 hafta daha ertelenerek TBMM Genel Kurulu 23 Nisan Salı günü çalışmaya başlayacağı belirtildi. Vatandaşlar tarafından "Meclis ne zaman açılıyor" şeklinde merak ediliyordu.

Af ve Ceza İndirimi Yasası Bir Hafta Sonra...

Merak edilen bir konu: Meclis Ne zaman açılacak? Genel af ve mahkum ve ceza indirimi aff ile ilgili gelişmeler oldukça merak ediliyordu. 16 Nisan'da açılması beklenen yerel seçimler sebebiyle çalışmalarına bir hafta ara vererek 23 Nisan Salı gününe ertelendi. Af bekleyen binlerce mahkum ve yakınları bugünde umduklarını bulamadı.

23 Nisan'da TBMM' de çalışmalar yeniden başlatılacak ve önemli görüşmeler yapılacak. İstanbul’da itirazlar ve oy sayımının sona ermemesi gerekçesiyle Meclis çalışmaları 1 hafta daha ertelenmesi mahkum yakınlarının sevincini kursaklarında bıraktı.

Yerel seçimlerden 1 hafta sonra, 9 Nisan’da çalışmaya başlaması planlanan Meclis’in açılması İstanbul’da oy sayımlarının devam etmesi nedeniyle 16 Nisan’a ertelenmişti.

Uzun süredir bir bekleyiş içinde olan mahkumlar ve dışarıda bekleyen yakınları ceza indirim yasasının kısa zamanda çıkabileceğini umut ediyor.

Bir hafta sonra Ceza indirim yasası, infaz yasası veya kısmi bir affın ele alınacak. Bu zaman zarfında ise seçimerin ardından itiraz edilen oyların sayımları tamamlanmış olacak.

                                                                                        

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eşit bir yasa bekliyoruz
Eşit bir yasa bekliyoruz - 8 ay Önce

Eşit bir yasa bekliyoruz

Haydar
Haydar - 8 ay Önce

Bir hafta daha diyorsunuz bir yildir surekli uyduruk haberle bizi bekletiyorsunuz amaciniz ne sizin

Anil
Anil - 8 ay Önce

Siz bizimle dalgami geciyorsunuz?

Handan yıldırım
Handan yıldırım - 8 ay Önce

Boş yere umut vermekten bıkmadınızmı yalan yanlış haberlerle