Alexa

Ak Parti'de ByLock'cu var mı?

15 Temmuz’da Ülkemizde oynanan derin ve sinsi oyun bir nebze de olsa ortaya çıkartılmış, arkasındaki güçlerin kimler olduğu aşağı-yukarı belirginleşmiştir.

Ak Parti'de ByLock'cu var mı?
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan FETÖ operasyonlarıyla her meslekten binlerce insan gözaltına alındı, tutuklandı. İçlerinde suçsuz-günahsız olanlarda vardır elbet. Önümüzdeki zamanlarda ak koyun, kara koyun ortaya daha net olarak çıkacaktır.

15 Temmuz’da Ülkemizde oynanan derin ve sinsi oyun bir nebze de olsa ortaya çıkartılmış, arkasındaki güçlerin kimler olduğu bir aşağı bir yukarı belirgenleşmiştir.

Bilirkişiler ve yazar çizerlerin ve hatta siyasete yön verenlerin bir kısmı tehlikenin henüz geçmediği, ‘kritik durum’ devam ettiği yönünde açıklamalar ve yorumlar yapmaktadırlar.

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş’un dün yaptığı açıklamada: "Bu yönde bir rapor yok. Halkı endişeye ve telaşa sürüklemenin de bir alemi yok. Ülkeyi yönetenler olarak şunun farkındayız; 15 Temmuz'u yapmak isteyenlerin kenara çekilmeyeceklerini biliyoruz." Derken bile FETÖ’nün hala gücünün varlığından söz ettiğini görüyoruz.
 
Gazetecilerin, AK partili vekillerin Bylock programını kullandığı iddialarının sorması üzerine, söylentilerle, rivayetlerle hareket edilemeyeceğini. Bylock soruşturmasının devam ettiğini belirten Kurtulmuş;. Kapsamı bellidir. Bu çerçevede de herhangi bir şekilde bu tür söylentiler üzerinden AK Parti'yi, AK Partili siyasetçileri töhmet altında bırakacak sözlerin de ortalıkta dolaşmasının doğru olmadığı kanaatindeyim.”diye cevap vererek şöyle devam etmiştir:

”AK Parti milletvekillerini ya da AK Partili siyasetçileri töhmet altında bırakacak sözlerin söylenmesini doğru bulmuyoruz AK Partili vekillerin Pensilvanya'ya gittiğine ilişkin görüntülerin yayımladığı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine ise "Bunlar değerlendirilir" diye cevap verdi.
 
En küçük bilgi ve belgeye dayanmadan bir şikayet üzerine FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle alınan yüzlerce insan var. bir çok bilgi ve belge olduğu halde adından söz edilmesinin bile istenmediği bir durumla karşıkarşıyayız.
 
Yeniçağ Gazetesi Yazarı Burhan Ayeri makalesinde konuyla ilgili soruyor: Peki "Hareketin siyasi kanadı" sorularına kim cevap verecek?
 
"Bu noktaya iyice yaklaşıldığı ortada. Fethullah'ın Ak Parti'li ziyaretçilerinin fotoğrafları bile yayınlandı. Başörtüsü alışkanlığı olmayanların dahi örtündükleri görüldü. Tıpkı bazı ülkelerde mecburiyetten saç kapatmalar gibi. Ak Parti milletvekillerinin 80 tanesinin ByLock kullandığı da ayyuka çıktı. Hadi bu rakamı 40'a kadar indirelim. "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" lafı tam bu konuma uygun." 

Türk Milletinin geleceğiyle oynayan, Türk'ün vatanını bölmek için her türlü hukuksuzluk ve ahlaksızlık içinde bulunan bağlantılı her kim ve kimler varsa ortaya çıkartılmalı ve şiddetle cezalandırılmalıdır. Eğer bu insanlardan bir kısmı Ak Parti'nin içinde varsa bunlarda ortaya çıkartılmalıdır. Ak Parti samimiyetinden hiç bir şey kaybetmediği gibi bilakis Ak Parti bu hususla ilgili ne kadar samimi olduğunu göstermiş olacaktır. Diğer partilerde de varsa bunlarda açıkça ortaya koyulmalıdır. Türkiye tarihinde 15 temmuz yeni bir başlangıç olarak kabul ediliyorsa samimiyetten taviz verilmemeli, hak ve hukuktan kaçmamalıdır.

GARABEY
 
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:52
YORUM EKLE