Alexa
banner314

AZİZ MİLLET, SOKAKLARDAN UZAK DUR!!!

Yine bir grup insan hak arama iddiasıyla ortalığı yakıyor-yıkıyor.

AZİZ MİLLET, SOKAKLARDAN UZAK DUR!!!
banner327
Türkiye bir kez daha sokak olaylarıyla karşı karşıya.
 
Yine bir grup insan hak arama iddiasıyla ortalığı yakıyor yıkıyor. 
 
Türkiye tarihinde bu tür olaylara zaman zaman rastlanır. Birileri yine devletten hakkını alabilmek için anarşist oldu, devlet dairelerini, bankaları, mağazaları, otobüsleri yakıyor/yıkıyor, kolluk kuvvetlerine saldırıyor, sivil halka hücum ediyor,… 
 
Buraya kadar olanlar bazen karşılaşılan bir durum. Mücadele eden devletle mücadele eder, sonunda ne olursa olur. 
 
Aziz Millet! Şunu unutma ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisine yönelecek bütün iç tehditleri bertaraf edebilecek güçtedir.

11 Eylül 1980 günü oluk oluk kan akan bir ülkede 12 Eylül sabahı her şeyin nasıl süt liman olduğu hala belleklerde. 
 
O yüzden kimse kendini devletin yerine koymasın. 
 
Aziz millet! Fikrini-zikrini-tavrını-tarzını beğenmediğin birileri isyan edebilir, sokakları alt üst edebilir, hatta sana bile zarar vermeye kalkabilir. Ama sokaktan uzak dur!
 
Sokaklar suistimal doludur, sinsilik doludur…

Nereden geldiği belli olmayan kurşunlarla doludur sokaklar, kim olduğu belli olmayan ağızlardan çıkan “saldırın, vurun” sesleriyle. Kitle psikolojisi içerisinde en halim selim insan bile bir canavara dönüşebilir ne olduğunu anlamadan.
 
Aziz millet! Sokaklardan uzak dur. Birilerinin kavga edip de milletin arasına kan girmesini önle. Bak işte gözünün önündeki örneklere, Suriye’de, Irak’ta arasına kan giren milletlerin ebediyen bir araya gelemeyeceğini görmüyor musun? Bütün mukaddeslerin adına bu milletin arasına kan davası girmesine engel ol.
 
Bir şartla sokağa inebilirsin aslında. Yakıp yıkanlar bin kişiyle sokaktayken sen partisine, meşrebine bakmadan “ayrışmaya hayır, hemen huzur istiyoruz” diyen milyonları bul, onlarla çık yürü. Ancak o olgunluk maalesef sende yok. Öyle bölük pörçük olmuşsun ki aynı şeyi düşünmene/istemene rağmen kendinden olmayanla bir araya gelmemek için özel çaba sarf etmektesin. 
 
Aziz millet! Kardeşliğine sahip çık, birbirini sevmeye devam et, inatla birbirine sahip çıkmayı sürdür. O yüzden bu puslu günlerde lütfen sokaklardan uzak dur!
 
kapsamhaber
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:11
YORUM EKLE

banner307

banner325