Bazı Suçlar Dışında Genel Af İlan Edilmeli

Cezaevleri ve Af için kim ne diyor, "Cezaevlerinde borcundan dolayı yatan garibanlar günde 30 km ayda 900, yılda 10 bin km olta atıyorlar, Birde onlar için yürüseniz ADALET diye..."

Kapsam 19.06.2017, 13:45 02.01.2018, 20:24
Bazı Suçlar Dışında Genel Af İlan Edilmeli

Cezaevlerinde yatan binlerce mahkum yer sıkıntısından dolayı muzdarip bir durumda. Mahkumların  cezaevlerindeki durumu  adeta işkenceye dönüşmüş olduğu ifade ediliyor.

IŞIK Partisi Genel Başkanı Emid Abdül Gaffur, sosyal medya’da paylaşımlarında cezaevlerinde bulunan mahkumların durumunu dile getirdi.100 binlerce insanın cezaevlerinde yerlerde yattığını ve buna hiç kimsenin sesinin çıkmadığını ancak kendi elit vekilleri cezaevlerine girdiğinde ortalığı aya kaldırdıklarını belirtiyor.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ SUÇLULAR DIŞINDA GENEL AF....

Cezaevlerinde bu sorunların bir an önce çözülmesini isteyen Gaffur, kapalı cezaevlerinde 10 yıl yatmışlara 5 yıl indirim, 5 yıla kadar açılmış hafif cezalara ise mini af  getirilmesini, cinsel istismar ve taciz olaylarının ise aftan hariç tutulmasını önererek; “ Bizim istediğimiz gönlümüzde yatan, Ağırlaştırılmış suçlular dışında GENEL AF ilan edilmesidir. Bu iktidar çıkarmassa 2019 da biz çıkaracağız.” dedi.

BİR ÜLKEDE YOKSULLUK YOK EDİLMEDİĞİ SÜRECE

Suçu önleme  yolunun cezaevi yapmak olmadığını ifade eden Genel Başkan Gaffur,ülkenin sosyal, ekonomik refah seviyesini yükselterek  mahkumiyetlerin azaltılması yoluna gidilmesi gerektiğini savundu. IŞIK Partisi Genel Başkanı, 100 suçtan 99’unun (adli suç) yokluktan olduğunu iddia ederek; “Özgecandan sonra 701 kadınımız daha öldürüldü. Tamamını araştırdık neredeyse tamamı aile içi geçim sıkıntısı, yokluk ve fakirlikten cinnetdendir. Cinayetleri, tecavüzleri ve diğer bütün suçları tetikleyen en büyük neden 1.ekonomi 2.eğitimsizlik 3.baskı ve kadını cinsel mal görmektir.”diye ifade etti.

Gaffur, Bir ülkede yoksuk yok edilmediği sürece, Eğitim her eve sokulmadığı müddetçe her mahalleye 10 cezaevi de yapılsa suçun önlenemeyeceğini savundu.

IŞIK Partisi Genel Başkanı Emid Abdül Gaffur şöyle devam ediyor;

“Devletin resim rakamlarına göre, 750 bin mahkum var, 3.5 milyon cezaevine girecek var. Aranan kişi sayısı 650 bin, Türkiye’de kaçak yaşayan aile sayısı tam 2 milyondur. Ülkemizde tam 21 milyon kişi sabıkalı, Sokağa çıktığınız zaman gördüğünüz 2 kişiden 1 i suçlu Böyle ülke olmaz. Cezaevlerinde yatan 750 bin kişiden 200 bini borcundan, 180 bini hırsızlıktan 170 bini dolandırmaktan yatıyor, demekki % 85 i yoksulluktanmış.”

İktidara geldiklerinde, Ağırlaştırılmış suçlar dışında GENEL AFFI cezaevlerinde yatan suçlular için değil O suçluların cezasını çeken çocuklar için çıkaracaklarını belirten Gaffur, “Büyükler suç işliyor; acısını da cezasını da, “babam nerde diye ağlayan evlatları çekiyorlar” Biz çocukların babasını sormadığı bir ülke kuracağız. Dedi.

Gaffur, şöyle devam ediyor;

Borcundan dolayı cezaevinde yatan, babasına demir parmaklıkların arkasından koşup boynuna sarılan 4 yaşındaki kız çocuğunun acısını kim anlar?

Halkı cezaevlerinde, tuvalet diplerinde yatan, Halkının %90 ı borçtan inim inim inlerken Ülkenin sadece % 3 ü zenginse O devlet Kutsal olamaz.

Devletin gizli sırlarını ifşa eden casuslar için yürüyeceğinize cezaevlerinde yerlerde yatan garibanlar için yürüyün de boyunuzu görelim.

Cezaevlerinde borcundan dolayı yatan garibanlar günde 30 km ayda 900, yılda 10 bin km olta atıyorlar, Birde onlar için yürüseniz ADALET diye

Bu zengin holding partileri kendilerinden bir kodaman göbekliye dokunulunca ADALET akıllarına gelir. Bu ülkede 500 bin suçsuz yatan insan var.

411 Rütbesiz er hala tutuklu. Bu kınalı kuzular,  neden cezaevinde tutuluyorlar? Bu suçsuz günahsız erbaşların darbeyle ilgisi alakası yoktur.

Ağırlaştırılmış suçluları ayırıp bir genel af çıkartılmalıdır. 21 milyon insanın sabıka kaydı silinmelidir.

2018 Genel Af, ceza indirimi olacak mı?

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (10)
ali 4 yıl önce
4500 HAKİM SAVCI İHRAÇ EDİLDİ AMA BUNLARIN SÖNDÜRDÜĞÜ OCAKLAR HALEN ORTADA . ACİL GENEL AF İLAN EDİLMELİDİR
Varol Dayı 4 yıl önce
Terör Tecavüz Vatan Hainleri hariç AF verilmelidir gariban insanların yüzü gulmelidir haksız yere çok cezalar verildi insanlara yeniden topluma kazanmaları için AF şarttır yetkililer duymalidir
Ayten 4 yıl önce
SYN CUMHURBAŞKANIM HASBELKADER YAPILANBİ OLAYA KARIŞMISSIN PISMANLIK YAŞIYORSA İNSAN BİR ŞANS VERİLMELİ KADER MAHKUMUYUZ YÜZ KIZARTICI SUÇ ISLEMEDIK İNSAALLAH BAYRAMDA EŞİMİZ ÇOCUĞUMUZ GELSİN ARTİKKK
suna akın 4 yıl önce
sayın cumhurbaşkanım yıllardır pensilvanyadan emir alarak çoğu suçsuz insanları delilsiz şikayetçisiz ağır üst sınırdan keyfi kanaat cezaları ile cezaevine dolduran fetöcü tutuklu 5 bin hakim savcının yaptığı bu zalimane durum daha fazla geç kalınmadan ya yeniden yargılama ya infazda iyileştirme ya da bir şartlı tahliye ile telafi edilmelidir 6 milyon mahkum ve yakınının ricası budur takdir siz büyüklerimizindir saygılar
mehmet 4 yıl önce
İMAM TALİMATI İLE DOSYALARDA İŞLEM YAPAN HAKİMLERİN SAVCILARIN KARARLARI YÜZÜNDEN SÖNEN OCAKLARI GÖRÜN ARTIK ÜLKEYE GENEL AF GEREKLİDİR
Kadir 4 yıl önce
Sn Cumhurbaşkanım TC nin Adaletini Yargısını Fetöcü hakim ve savcılar Bir silah olarak kulanmıştır. Fetöcü hakim ve savcıların verdiği cezalar HÜKÜMSÜZDÜR. 4500 tane hakim savcı Kanıtsız delilsiz cezaları onyladilar . DGM(öym) devletimiz kaldırdı yeniden yargılama vermiyorlar dilekçeler kabul edilmiyor 220.madde çete suçu terör örgütü suçundan ayırt edilmeli Vatan hainleriyle bir olmamalıdır. SN Cumhurbaşkanım 15 temmuz sorasinda 10 Yıl 15 yıl suçsuz yere yatan binlerce mahkum var dedi Hala neden bu magduriyetleri görmezden geliyorsunuz bu fetöcülerin yargıladığı mahkumlara yeniden yargılama haki verilmiyor. Dilekcelerimiz kabul edilmiyor bu haksızlığa dur deyin Sevdiklerimizi Özgürlüğümüzü Hayatımızı yaşantılarımizi Cezaevlerine mahkum ettiler ülkemizi karanlığa mahkum ettiler Duyun artık 80 milyon vatandaşın Özgürlüğünü kısıtlayarak vatanına bayrağına milletine devletine kumpas kuruldu ve karanlığa mahkum ettiler Bu gerçekleri görmek çokmu ZOR Adalet için Özgürlük için Huzur için Eşit adalet ve AF için 8 Milyon Mahkum ailesi, EŞİTLİK ilkesine aykırı olmadan zengin gariban ayrımı yapılmadan Dosya Başı indirim yada Fetocülerin yargıladığı mahkumlara Genel AF verin. Allah Aşkına Duyun artık sesimizi duyun lütfen Mağduruz. ...
Ayten 4 yıl önce
Hain DEYİLİZ HAMMALLİKLA HAYATINI İDAM ETTİREN BİZ KADER MAHKUMU AİLESİ ÇOK ZOR ŞARTLARDA EŞİMİZE ÇOCUĞUMUZA BAKIYORUZ TERÖR TECAVÜZ PEDİFOLU SUÇ HARİÇ BAYRAMDA EŞİT CEZA İNDİRİMİ BEKLİYORUZ
emine 4 yıl önce
Gaffur bey cok güzel anlatmış Allah razı olsun derdimize dokunmuş benim evladım 2.5 yıldır içerde bizler ben bir anneyim yüregim yanıyor evladım evli sırf acıklarda karısı cocugu gitsin diye eşiyle dertleşsin diye cocugunu koklasın diye kapalılara gidiyorum evladımın kokusunu özledim bir hatanın bedeli bukadar Agır olmamalı biz vatanımıza sahip cıktık hainlik etmedik bize evlatlarımızı versinler biz zaten Herşeyi mizi veriyoruz vatan bizim toprak bizim yeter artık bizide sevindirin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın