Yandex Metrika

BİZLER GÜVENLİK ALTERNATİFİ DEĞİLİZ!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Uşak’a gitti.

BİZLER GÜVENLİK ALTERNATİFİ DEĞİLİZ!
12 Kasım 2014 Çarşamba 01:05

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Uşak’a gitti.


Uşak Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Arslan ve Ocaklı gençler tarafından karşılanan Genel Başkan Olcay Kılavuz Uşaklı Ülkücü gençlerle istişarede bulunmak için Uşak Ülkü Ocağında misafir oldu.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Uşak Ülkü Ocaklarında Ülkücü gençlere yönelik yaptığı konuşma şöyle:

 ÜLKÜCÜ BİLGİYE HAKİM OLACAK

Bugün ülkemizin dört bir yanında bulunan Ocaklarımızda binlerce gencimizin yetişmesi için eğitim ve kültür faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Ülkü Ocakları olarak bu alanlarda çok sayıda proje geliştirerek gençliğimizin gelişiminin ivme kazanmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Çünkü  ülkemiz gençlik anlamında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bugün dünya üzerinde söz sahibi olmaya çalışan ülkelerin en büyük sorunu olan genç nüfus bizde fazlasıyla mevcuttur. Ancak bu verilerin sayısal açıdan fazla olmasının tek başına bir önemi yoktur. Önemli olan sahip olduğumuz potansiyeli doğru kullanabilmektir. Eğitimli bir nesil yetiştirmek te bu işin anahtarıdır. Bilgiye hakim, alanında uzman, geleceği Ankara perspektifinden değerlendirebilecek vizyona sahip nesillerin yetişmesi için mücadele veriyoruz. Bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkararak milletimizin sorunlarına çare olmayı hedefliyoruz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de şu sözünde vurguladığı üzere “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.”. Sizler de öncelikle bilgi ve fikir sahibi olmalısınız.  İlim tahsil ettiğiniz alanlarda hedefiniz sadece eğitim sürecini doldurmak veya sınavlardan geçmek olmamalıdır. Kendinizi iyi yetiştirmeli, Türk Milleti’nin kurtuluşu olacağına inandığımız  ülkülerimizi hayata geçirebilmek için devletin önemli kadrolarına gelmelisiniz.

UYUŞTURUCU İLKOKULLARA GİRDİ

Az önce vurguladığım üzere sahip olduğumuz genç nüfusun önündeki en büyük tehlikelerden biri uyuşturucu belasıdır. Uyuşturucu kullanım oranı maalesef ilkokul seviyesine düşmüştür. Milletimizin ve devletimizin gücünü kırmak, zehir saçan eylemlerini gerçekleştirmek için finans kaynağını arayanlar gençlerimizi uyuşturucu müptelası yaparak düşünmelerini engellemek istemektedir. Bizler de yÜlkü Ocakları olarak gençliğimizi kurtarmak adına uyuşturucuyla mücadele başlattık. Sizlerden de bu kampanyamıza destek olmanızı, çevrenizle sürekli iletişim halinde olmanızı istiyorum. Uyuşturucu kullananları bırakmaya ve tedavi olmaya yönelik telkinlerde bulunmanızı, gençlerimizi bu illeti kullanmaya teşvik edenler karşı da dikkatli olmanızı istiyorum.

BİZLER GÜVENLİK HUSUSUNDA ALTERNATİF DEĞİLİZ

 Ülkücü Harekete yönelik olarak son dönemde yapılan provokatif eylemleri yakından takip ediyoruz. Düştüğü bataklıktan çıkamayacağını anlayanlar bizleri de yanına çekmek istemektedir. Terör örgütünün taşeronları vasıtasıyla ülkemizde bir iç savaş çıkarılmaya çalışılmaktadır. Ülkücü Hareket ise bu kavga ve kaos ortamının bir tarafı haline getirilmek istenmektedir. Şunu hiç bir zaman unutmayın. Bizler güvenlik hususunda bir alternatif değiliz. O kolluk kuvvetlerinin görevidir. Bizler son ana kadar soğukkanlılığımızı sonuna kadar muhafaza edeceğiz. Çünkü Türk Milleti’nin her bir evladı bizim için değerlidir. Bir tanesini dahi kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Merhum Rauf Denktaş’ın Ülkücüler için söyledikleri de bu noktada önem arz etmektedir. Denktaş “Adınızı Ülkücüler deyince kavgaya, kavgacıya, vurup kırmaya çıkartanlar ve çıkartmak isteyenler vardır. Sakın ola bu oyuna gelmeyiniz. Siz namusun bekçisi bayrağın bekçisi vatanın bekçisi insanlarsınız.”. Bu veciz sözlerin anlamını iyi kavramalı, kim olduğumuzu unutmadan ona göre hareket etmeliyiz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.