Alexa
banner314

Çakıcı'dan Uyap Üzerinden Mektup!

Kırıkkale E Tipi Cezaevinden bulunan Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı, Cezaevi Genel müdürlüğü'ne gönderdiği durumunu anlatan yazıda, "Bu 5 satırlık yazımda sakın size yalakalık yaptığımı lütfen düşünmeyiniz" diyerek bunun Devlete olan saygısından geldiğini ifade etti.

Çakıcı'dan Uyap Üzerinden Mektup!

Alaattin Çakıcı, Cezaevi Genel müdürlüğü'ne gönderdiği  durumunu anlatan yazıda, "Bu 5 satırlık yazımda sakın size yalakalık yaptığımı lütfen düşünmeyiniz"  diyerek; "Sayın Genel Müdürüm ve genel Müdür yardımcım Mehmet Fatih Berivan'lı size genel müdürüm ve genel müdür yardımcım demem Devlete saygımdandır. Ömrümde hiç kimseye yalakalık yapmadım size de yapmam." ifadelerini kullandı.

Bilgi kirliliğinden bahseden Çakıcı kendisiyle ilgili bin takım yalnış bilgilerin bulunduğuna dikkat çekerek; sağlık durumuyla ilgili dosyasında kaybolan sağlık raporlarıyla ilgili araştırma yapılmasını ve doğru olan bilginin ortaya çıkarılmasını istedi. Çakıcı; "Daha evvel Edirne cezaevinde  bütün sağlık dosyalarım bir ay kaybolmuştu. Elimdeki dosyalarım birer kopyasını internete koyunca dosyalarımın tümünü cezaevi doktorına teslim edildi." dedi.

Konuyla ilgili yazısında; Bolu aile doktorunun 15 hastalığını ve bunların icinden 7-8 tanesinin ölümcül hastalık olduğunu cezaevi kurumuna bildirdiğini raporla birlikte avukatına bilgi verilip, ailesinin bilgilendirilmesi hususunda rapor tanzim edildiğini belirtti. 

Yeraltı dünyasının ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı'nın sağlık durumuyla ilgibi bir çok sıkıntısının blunduğunu daha önce raporlarıyla birlikte kapsamhaber de yayınlamıştık. Ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya bulunan Çakıcı'nın bağlık sorunlarının çözülememesindeki maksat nedir? Çakıcı'nın sağlıkla ilgili dosya ve raporlarının kaybolmasının sebeplerinden birisi sağlık sorunu nedeniyle tahliye edilecek olması mıdır? Uzun bir zamandır Çakıcı'nın sağlık sorunları kamuoyuna yansımaktadır. Neden tam teşekküllü bir hastanede bir heyet ile birlikte bu sağlık sorunlar tespit edilerek gerekli işlemler yapılamıyor? Bütün bu sorular  aslında daha büyük sorunlar yumağı haline gelmektedir.

Alaattin Çakıcı'nın duruşundan kaynaklanan sevenleri bunu sormakta ve merak etmektedir. Çakıcı'nın sağlık sorunları kasıtlı olarak giderilmediğine dair bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Bu bilgi kirliliği Devletin savcısı, doktorları tarafından kal verilen bir kararla kaldırmak çok mu zordur. Çakıcı'nın hastalığından kaynaklanan ve hastalığını tetikleyen unsurlar ortadan kaldırılamaz mı? veya böyle bir ortama Çakıcı taşınamaz mı?

Alaattin Çakıcı hastalığıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor; "Bolu f tipinin sizinde bildigi gibi 50 metre uzagındaki cimento fabrikası kimyasal  toz  salgılayarak 15 hastalıgımdan biri olan KOAH hastalıgımı tetikleyerek tekrar köroglu devlet hastanesine yatırıldım 1. Yatırılışımda ve diger hastalıklarımda beni amaliyet eden doktarlar göbek fıtıgı kaynaklı bagırsak dügümlenmesine baglı olarak 15×15 greft koyu dikmişlerdir. Hastalıgım iyleşmiş durumunda kalan kanseri tehşizi konuldugundan kolonoskobi yapılması icin KOAH hastalıgımın normale girmesi  ve ardından kötü huylu oldugu taktirde kolon kanserinden amaliyet olacagım raporlarımda sabittir. metezoru bolu f tipi cezaevine getirilmeden Keskin t tipi cezaevine hasta halimle getirildim. Sağlık durumum göz önünde bulundurulmamıştır. Rızam ve istegim olmamıştır. Getiren askerlerden asla şikayetçi degilim. Şikayetçi oldugum kimseler hastalıgımla ilgili olan koroglu devlet hastanesinin bütün yetkileridir. Rapor ve imzamı olmadan hangi gerekceler ile beni oradan tahliye ettiler? Sayın gelen müdür yardımcısına mehmet fatih berivanlı beni hacılar f tipinden tekirdağ, Tekirdağ"dan Edirne'ye siz sürdünüz. 85 tane mahkumu sevk ettikten sonra beni 250 tane PKKlı ve 50 komülistin icine gonderdiniz. Orada yaşanan olayları biliyorsunuz."

Alaattin Çakıcı'nın konuyla ilgili UYAP üzerinden gönderilen yazıları şöyle:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 00:32
YORUM EKLE

banner307

banner313