Yandex Metrika

Cemal Enginyurt 'Ortadoğu'da Estiriyor...

MHP'nin eski vekili, Ortadoğu Gazetesinin Yazarı Cemal Enginyurt MHP'deki kurultay tartışmalarını 'Ülkücü bilirkişi' olarak yazdı.

Cemal Enginyurt 'Ortadoğu'da Estiriyor...
25 Nisan 2016 Pazartesi 00:08

MHP'nin olağanüstü kurultay tartışmalarının iyiçe alevlendiğini, ister İstemez kendilerini tartışmanın ortasında bulduğunu belirterek; 'Çünkü ülkücüyüz. Ömrümüz ülkücü ve Türk Milliyetçiliği davasına hizmet etmekle geçti. Hatta bu uğurda henüz 13 yaşında iken cezaevine düştüm. Şimdilerde ise dışarıdan ve içeriden birtakım unsurların, MHP'yi dizayn etme gayretine girdiklerine şahit oluyoruz. Bu duruma bir ülkücü olarak sessiz kalmamız beklenemezdi.' diye belirtiyor.

Milliyetçi Hareket Partis'ni her zaman dizayn etmek isteyen birilerinin çıktığını ve MHP'yi her zaman bölmek ve parçalamak isteyenlerin bulunabileceğini Enginyurt elbetteki çok iyi bilmektedir. MHP'de milletvekilliği yapmış birinin Ülkücü Hareketin hangi badirelerden geçtiğini bilmemesi cahillik olur. Ülkücü Hareketi kimlerin bölmek istediğini doğru tespit etmek gerekir. Yanlış adreslerde bölücüleri aramak hareketimize zarar verebilir.

'Meral Akşener kendisine paralel diyenlere "yamuk" ve devamında da "bu yamukları ve yamuklukları MHP'den temizleyeceğim" demiş. Allah var hanımefendiye yakışır bir üslup olmuş.' diyor ve devam ediyor Enginyurt: '
Biz edep edip sustukça, Genel Başkan başta olmak üzere ağzınıza geleni söyleyin bizde yutalım mı? MHP hareketine ve Başbuğ Türkeş'e ne kadar ihanet etmiş tipler varsa toplayın, eski aksakallılar "değişim" istiyor diye delege üzerinde baskı yapın, bizde konuşmayalım öyle mi?' 

Allah Şahit, ben hiç sustuğunuzu görmedim, yuttuğunuzuda...

Ben'de bir ülkücüyüm. Yıllarım çezaevlerinde geçti. Tek sevdam ve hayalim, Ülkücü hareketin iktidarını görmekti. Bütün gayretimiz ömrümüz boyunca daha güçlü bir MHP olmasına yönelikti. İktidar derken veya daha güçlü MHP derken kimliğimizi yok etmek pahasına veya adamlığımızı kaybetmek pahasına değil tabiki...

Benim ve benim gibi bir çok arkadaşım Enginyurt gibi şanslı değildi.

Cezaevlerinden çıkan bir çok Ülküdaşımız işsiz ve evine bir lokma ekmek götürebilmek için mücadele verirken diğer taraftan MHP'nin iktidar olabilmesi için çok ciddi çalışmaların içinde bulunmuştur. Bu arkadaşlarımızı gören şanslı vekillerimizin bir kısmı hala daha kendi istikballerinin derdine düşmüştür. Biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

Uslüp derken hangi uslup'tan bahsediyorsunuz?

Hiç çekinmeden ve utanmadan ülküdaşlarına düpedüz küfredenlerin uslubuna bakmadan, Ülkücüyüm diyenleri ayırt etmeden 'paralel yapının adamları' olarak suçlarken ve yaftalarken 'bu kadar ağır ithamlarla insanları karalarken karşılığında 'Yamuk' ibaresine neden bu kadar takınıldı anlam vermek mümkün değildir. Küfredenler küfürle karşılık bulabileceğini bilip buna göre hareket etmelidir. 

Bana göre ülkücü ülkücüye bırakın küfür hakaret dahi etmemelidir.

Ben şuçu veya bucu değilim. Ülkücüyüm...

Ülkücü hareketi çok daha yükseklere taşıma iddiası olan ve bu uğurda çalışmalar içinde bulunan Başta MHP lideri Devlet Bahçeli ve bütün MHP'lileri- Ülkücüleri kutluyorum. Allah onlardan razı olsun. 

Milliyetçi Hareket Partisi'ne herkes aday olabilir. Her ülkücüyüm diyenin adaylık hakkı vardır. Ancak edep ve terbiye ölçüsünde karşılıklı ahlaki kaidelere uyarak bu gerçekleşmelidir. Hiç kimsenin diğerinden üstünlüğü yoktur. Eğer ülkücü irade varsa ki muhakkak vardır, MHP adaylarına gerekli cevabı oylarıyla birlikte yeri ve zamanı geldiğinde verecektir. Adaylarımıza karşı saygımızı korumak zorundayız.

MHP'de adayların çok olması MHP'nin zenginliğini gösterir.

Bir ülkücü olarak gönlümüz daha fazla aday çıkmasından yanadır.

Cemal Enginyurt'un Yazısı

GARABEY
 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.