Alexa

Denetim Serbestlik Yasası Haberleri Doğru mu?

Hükümlü ve yakınları soruyor. Denetim Serbestlik Yasası 3 Yıla çıkıyor mu? Basın da çıkan haberler doğru mu? Yakında ceza indirimi var mı? Kader mahkumları sevdiklerine kavuşabilmek için çıkacak bir kanun bekliyor. Denetim Serbestlik Nedir?

Denetim Serbestlik Yasası Haberleri Doğru mu?

Mahkum ailelerinin ümitleri bitmiyor. Hükümlü ve tutuklu yakınları ceza indirimi, infaz yasasında değişiklik, Denetimli Serbestlik Yasası veya af umutları her geçen gün artıyor.

Denetim Serbestlik yasası haberleri Doğru mu?

Zaman zaman mahkumlarla ilgili basına düşen ceza indirim söylentileri mahkum ve yakınlarını daha da fazla ümitlendiriyor ve heyecanlandırıyor. Bugünlerde bazı basın organlarında Denetimli Serbestlik Yasası’nın üç yıla çıkacağı haberleri revaçta. Denetimli Serbestlik Yasası'nın Adalet Bakanlığı tarafından görüşüldüğü ve 2018 yılının mart ayında Denetim Serbestlik yasası’nın 2 yıldan 3 yıla çıkarılacağıyla ilgili kaynağı doğrulanmayan haberlerde var. Ancak konuyla ilgili Haber ajanslarına düşen veya yetkililer tarafından resmi olarak bildirilen veya söylenen her hangi bir kaynak bulunmuyor. İnşaallah kader mahkumlarını sevindirecek bir şey çıkar diyorz.

2018 Yılının özellikle kader mahkumları ve yakınları adına güzel bir yıl olacağını paylaşan mahkum yakınları sevdiklerine kavuşacağı günü bekliyor.

Denetim Serbestlik Nedir?

Denetimli serbestlik, Mahkemece belirtilen koşullar ve süre içinde, denetim ve denetleme planı doğrultusunda şüpheli, sanık veya hükümlünün toplumla bütünleşmesi açısından ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı toplum temelli bir uygulamayı" ifade etmektedir. Diğer bir ifadeyle denetimli serbestlik, hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarının düzeltilerek, tekrar suç işlemelerinin önlenmesidir. Ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülerin takip edilmesidir. madde bağımlılarının rehabilitasyonu, mağdurların uğradıkları zararın giderilmesi ve bu yolla toplumun korunması demektir. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 22:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
CCCC
CCCC - 1 yıl Önce

DENETİMLİ SERBESTLİK ÇIKSIN ARTIK YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜN YETER SÜREKLİ BÖYLE HABERLER ÇIKIYOR AMA BİRŞEY OLDUĞU YOK YALAN HABERLERLE İNSANLARI KANDIRMAYIN ARTIK GERÇEKSE ASLI VARSA YAYIN BÖYLE HABERLERİ İNSANLARI UMUTLANDIRMAYIN

derya
derya - 1 yıl Önce

Sayın Cumhur Başkanım ne olur 1 defa kısmi af çıkarın siz isterseniz 1 günde çıkar

derya
derya - 1 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanım 8 milyona yakın mahkum yakınları var ne olur 1 defa kısmi af çıkarın denetimli serbestliği de 3 yıla çıkarın siz isterseniz 1 günde çıkarırsınız mahkümları topluma kazandırın.

TUNCAY
TUNCAY - 1 yıl Önce

SEN MAZLUMLARIN GARİPLERİN UMUDUSUN TAYYİP BABA ALLAH RIZASI İÇİN İNDİRİM YASASI ÇIKAR REİS

semra
semra - 1 yıl Önce

Adli mahkum eve gelsin artık Bizler çok yorulduk artık EŞİT YASA istiyoruz...
Şartlı tahliye denetimli servestlik gelsin... :(

cansu
cansu - 1 yıl Önce

denetim serbestlik kesin mart sonuna doğru 3 yıl olacak mı ?

ahmet şimşek
ahmet şimşek - 1 yıl Önce

kardeşim sen hiçmi umut vermiyon umutlar tükenmez şerefsiz çocuğu ben senden bi güzel laf daha duymadım yaq

ziynet Aylas
ziynet Aylas - 1 yıl Önce

3 sene denetimli yasamizin artık çıkmasını istiyoruz haksız yere yatanlar topluma tekrar kazandırılsin ki bir nebze olsun içimiz rahat etsin...ayni suçları işleyenler olursa daha çok ceza verilsin...