Alexa

Doğal Taş Tesbih Özellikleri Ve Çeşitleri

Doğal Taş Tesbih Özellikleri Ve Çeşitleri

Doğal taştan özenle yapılan tesbih modellerini en uygun fiyatlarla satın almak için sitemizi ziyaret edin. Doğal taş tesbih fiyatları ve seçimi konusunda sizleri aydınlatıcak birçok bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Doğal Taş Tesbih Özellikleri Ve Çeşitleri

Tesbihler hem güzel görüntüleri hem de kültürel alt yapıları nedeniyle önemli bir yere sahiptirler. Doğal taş tesbih ise daha çok rağbet görür. Doğal taş denilince farklı isimlerde taşlar akla gelir. Bu taşlar sadece taş olarak kullanılmaz. Bir de üzerine işlemeler yapılır. İşleme yapılırken ise altın ve gümüş kullanılır. Tesbih psikolojik olarak rahatlama da sağlar. Tesbih çekilirken vücutta bulunan negatif enerji dışa atılır. Tesbihin erkekler tarafından kullanıldığına dair yaygın bir inanış vardır. Oysa ki tesbihler günümüzde kadınlar tarafından da aksesuar olarak tercih edilen ürünler arasındadır.

Doğal Taş Tesbih Çeşitleri

Doğal taşlardan yapılan tesbihler denilince akla farklı taşlar gelir. Bu taşlar tamamen doğadan elde edilir. Ham hali ile çıkartıldıktan sonra işlenir ve tesbih yapımına uygun hale getirilir. Taşlar elde edildikten sonra, üretilecek modele bağlı olarak işlemeye alınır. Tesbih taşı işlemeciliği ayrı bir alandır. El emeği göz nuru işlemeler tek tek taşlara değerli madenlerin kakma şeklinde yerleştirilmesi ile yapılır. Zahmetli bir iştir ve ustalık gerektirir. Doğal taş çeşitleri arasında akik, ametist, kaplan gözü, lal, lapis, mercan, sedef, kalsit, firuze gibi taşlar vardır. Bu taşların her birinin rengi ve özelliği birbirinden farklıdır. Doğal taşların güzel görünmelerinin yanında başka özellikleri de vardır. Her taşın kendine göre farklı iyileştirici etkisi olduğuna inanılır. Her taşın özelliği birbirinden farklıdır. Örneğin kaplan gözü taşı sarı ve kahverengi tonlardadır ve kişiye güç verdiğine inanılan taşlardan biridir.

Doğal Taş Tesbih Fiyatları

Doğal taşların hepsi aynı oranda bulunmaz. Bazıları bol miktarda iken, bazıları da çok nadir çıkartılır ve sadece dünyanın belirli bölgelerinden elde edilir. Doğal taş tesbih fiyatları da bu ayrıma göre değişir. Nadir taşlardan elde edilen tesbihler daha farklı fiyatlara sahiptir. Taşların fiyatı etkilemesinden sonra ortaya işlemelerin etkisi çıkar. İşleme için kullanılacak maden de fiyatı doğrudan etkiler. Gümüş işlemeli olanların fiyatları daha yüksektir. Gümüşten sonra ise altın işleme gelir. Altın işlemeliler de gümüş işlemelilere göre daha pahalıdır. Bu işlemelerin yoğunluğu da tesbih fiyatlarını etkiler.

Doğal Taş Tesbih Seçimi

Doğal taş tesbih çeşitlerinin bu kadar fazla olması, taklitlerinin de fazla olmasına yol açar. Tesbih satın alınırken bu büyük bir problem yaratır. Tesbih konusuna meraklı olanlar zamanla taşları birbirinden ayırt etme konusunda bir bilgileri oluşsa da, çoğu insan taşların gerçeğini sahtesinden ayıramaz. Bu nedenle alışverişi güvenli bir kaynaktan yapmak sahte ürün alınmasının önüne geçer. www.gurebatesbih.com hem tesbih seçeneklerinde sunduğu farklı modeller hem de gerçek taşlardan üretilen tesbihler ile öne çıkar. Tesbih kullanırken bazı insanlar özellikle bir modeli ve bir kesimi daha çok tercih eder.

YORUM EKLE

banner307

banner313