Ertuğrul Subaşı, Milli Ülkünün özüdür Cumhuriyet

Ertuğrul Subaşı, "Egemenliğin kayıtsız şartsız ;Yüce Türk Milletine ait olması. Türk Milliyetçiliği zemini üzerine kurulan Cumhuriyet rejiminin özüdür. " dedi.

Kapsam 28.10.2019, 20:48
Ertuğrul Subaşı, Milli Ülkünün özüdür Cumhuriyet

Cumhuriyet ilkeli bir harekat olduğunu belirten kapsamhaber.com yazarı Ertuğrul Subaşı,"Türk Milliyetçiliği zemini üzerine kurulan Cumhuriyet rejiminin özüdür. Sırtlanlar ile çevrili olan Kutsal Vatan coğrafyamızda inşa edilen yönetim biçimimiz olan Cumhuriyet ; Bizi bizim yönetmemizdir. Cumhuriyet ilkeli bir harekattır. Türk Devlet’inin ve Yüce Türk Milletinin; Dili ile tarihi ile harmanlanan Milli Ülkünün özüdür Cumhuriyet." dedi.

Cumhuriyet kolay bir şekilde ilan edilmediğini belirten Subaşı, "Cumhuriyet’in kolay inşa edilmediğini Cumhuriyet düşmanları da bilmektedir. Çünkü Kiminin dedesi denize döküldü, kiminin babası idam edildi. Bu bahsi geçen soysuzlar iyi bilirler Cumhuriyet kavgamızı. Cumhuriyet sadece bir rejimin ve bir yönetim biçiminin adı ve şekli değildir. Cumhuriyet Türk’ün yaşayış tarzı ve Türk Töresi ile hareket etmesidir. İç ve dış her türlü bozgun ve bozgunculuğa karşı İri ve Diri olmaktır Cumhuriyet." efadelerini kullandı.

Cumhuriyet ve Atatürk’ü kendilerinin alanı olarak belirtmeye çalışan Kemalist ve Sosyalistler; Ne Atatürk’ü, ne de Cumhuriyet’i ağızlarına alamayacak kadar ihanet içerisinde olduklarnını belirten Subaşı, Sloganlar ile hareket edilmez. Kürsülerden Atatürk posteri taşıyarak hareket edilmez. Atatürk’ün ilkesi ve düsturu ile yani Buz gibi Türk Milliyetçiliği ile hareket edilir. Ilıman ve cıvıyan bir siyaset ile Cumhuriyet ve Atatürk savunulmaz." dedi. Ertuğrul Subaşı'nın İDRAK EDİLEMEYEN CUMHURİYET başlıklı makalesi için tıkla...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu