Alexa
banner314

Halil Kalaycı Kimdir?

Ayvacık Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Halil Kalaycı kimdir? Halil Kalaycı daha önce ne iş yapıyordu? Bugün aday adaylığını açıklayan Kalaycı hangi okulu bitirdi?

Halil Kalaycı Kimdir?
banner327

Halil Kalaycı, Ak Parti Ayvacık ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Ayvacık Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Halil Kalaycı Kimdir?

1980 yılında Ayvacık’ta doğan Halil Kalaycı, İlkokulu Şenpınar mahallesinde, Ortaokul ve Liseyi Çarşamba’da bitirdi. Aynı yıl Gazi üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanan Kalaycı; 2001 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra Kabaklık ve Osmanlı mahallelerinde ücretli öğretmen olarak çalıştı. 

2002 yılında Erzurum’a sınıf öğretmeni olarak atanan Halil Kalaycı, 2004 yılında eş durumu mazereti ile Batman’a ve 2007 yılına kadar zorunlu hizmetini tamamlayıp, 2007 yılında memleketi, Tiryakioğlu mahallesine öğretmen olarak atandı. Bir yıl sonra Yenice Mustafa Çakır Ortaokulu müdür yardımcılığına, 2010 yılında Terice Ortaokuluna, 2013 yılında Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna okul müdürü olarak atananan Kalaycı, Terice ve Mehmet Akif Ersoy okul müdürlüğü dönemimde İlçe Spor Müdürlüğüne vekalet etti. 

2013 yılında bakanlık değiştiren Halil Kalaycı, Milli Eğitim Bakanlığından Spor Bakanlığına geçtim ve 1 yıl asaleten Ayvacık İlçe Spor müdürlüğü görevi, 2014 yılında Vakıf Müdürlüğü görevine başladı .2014 yılından bugüne kadar Ayvacık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğü görevini yürütan Kalaycı, Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi Ayvacık Belediye başkan aday adaylığını ilan etti. 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325