Alexa
banner314

İstanbul’da Ülkü Ocakları Gençlik Teşkilatları Toplantısı yapıldı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve genel merkez yöneticilerinden oluşan heyetin İstanbul ziyaretinin 4. gününde gençlik teşkilatları toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul’da Ülkü Ocakları Gençlik Teşkilatları Toplantısı yapıldı

 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz ve genel merkez yöneticilerinden oluşan heyetin İstanbul ziyaretinin 4. gününde gençlik teşkilatları toplantısı gerçekleştirildi.
 

Toplantıda üniversite teşkilatına mensup olan genç arkadaşlarımızın yaşadığı sorunlar dile getirildi. Bölücü terör örgütü sempatizanlarınca yapılan saldırılara karşı Ülkücü gençlerin polis, güvenlik teşkilatları ve üniversite hocalarından herhangi bir destek görmemeleri hakkında konuşuldu. Bu bağlamda neler yapılabileceği ve bu sorunların nasıl çözüme kavuşabileceği hususunda değerlendirmeler yapıldı.

Üniversiteli Ülküdaşlarımızın içinde bulundukları durum ve dönemi daha iyi kavrama ihtiyacında olduklarını dile getirdiler. Bunun üzerine Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, gençlere açıklamalarda bulundu ve çeşitli çözüm yolları gösterdi. Bu tavsiyeler sanatsal, kültürel,sosyal etkinlikler olarak sıralandı. Son olarak genel başkanımız üniversiteli ülküdaşlarımıza bir takım tavsiyelerde bulundu.

Genel başkanımızın konuşmasında en dikkat çekici kısım şu şekildeydi: “Gençlerimizin en büyük vazifesi, kendilerini kavga ortamından sakınmaktır. Kavgalara zemin hazırlayacak her türlü davranıştan uzak durun. Ülkemizi kargaşaya sürüklemek isteyenlerin hepsi Ülkücü gençler üzerinden oyun oynamanın peşindedir. Sizler eğitiminizi tamamlayacaksınız. Ancak bu bir köşeye çekileceğiniz anlamına gelmiyor. Her türlü kültürel ve bilimsel çalışmanın başını çekeceksiniz. Sizlerin adını fakültelerinizde yürüttüğünüz başarılı faaliyetlerle duymak istiyorum.”

Türkiye’nin her yerinde üniversite öğrencileri benzer sorunlarla karşılaşmaktadır. Yapılan toplantıda bu sorunlara hangi hukuki çözümlerin getirilebileceği de konuşuldu. Genel Başkanımız gençlere haklarını arayabilmeleri için hangi hukuki yollara başvurabilecekleri konusunda da yol gösterdi. Toplantıda bütün üniversitelerin, hatta fakültelerin durumu teker teker konuşularak her fakülte için ayrı bir yol haritası çizildi.

Genel başkanımız gençlere toplantıya katıldıkları için teşekkürlerini ilettikten sonra toplantı sona erdi.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un 4 günlük İstanbul ziyareti esnasında 35 tane ocağımız ziyaret edildi, Türk büyüklerinin kabirleri ziyaret edildi, bir ocak açılışı yapıldı, şehitlerimizin akrabaları ile görüşüldü ve gençlik teşkilatları toplantısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:42
YORUM EKLE

banner313