Alexa

KatalinTesbihler Sıkça Tercih Ediliyor

KatalinTesbihler Sıkça Tercih Ediliyor

Kehribarın bir türü olarak ön plana çıkan katalintesbih yapımında en çok kullanılan malzemelerden biridir. Katalintesbihler sıkça tercih edilmektedir. Bu taşın üretimi günümüzde nadirdir ve çok özel parçalardır. Son derece değerli oldukları bilinmektedir. Ayrıca farklı türlere de sahiptir. Taşların özelliklerine göre de fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir. Katalintesbihi anlamanın bazı yolları bulunmaktadır. Bunun da başında kokuları gelmektedir. Isıyla birlikte katalintesbihler çok güzel bir koku yayarlar. Kullanıldıkça el ısısıyla birlikte yaydığı kokudan katalintesbih olduğu anlaşılabilir. Bu koku çam reçinesi kokusudur. Doğal olarak katalin olup olmadığı basit bir şekilde anlaşılabilir.

KatalinTesbihi Anlamanın Yolları

Günümüzde en önemli konulardan biri orijinalliktir. Birçok imütasyon ve sahte katalintesbih mevcuttur. Doğal olarak yapılması gereken tek şey bu tesbihin bir süre kullanılması ve yaydığı kokunun koklanmasıdır. Eğer ki çam reçinesi kokusu bir süre sonra gelmiyorsa kesinlikle o üründe bir sorun bulunmaktadır. Bunun haricinde taşın rengi de değişmeye başlar. Bu da kullanıma bağlıdır. Oldukça serttir ve dayanıklıdır. Kontrol ederek katalin olup olmadığı da anlaşılabilir. Kehribar tesbihlerde olduğu gibi katalinde de sağlık açısından pek çok fayda bulunmaktadır. Bu da onların sıkça tercih edilmesini sağlamaktadır. Nesilden nesle aktarılan katalintesbihler farklı faydalara sahiptir.

KatalinTesbihlerin Faydaları

Doğal taşların farklı faydaları bulunmaktadır. Nasıl ki kehribar solunum yollarına iyi geliyorsa katalinin de buna benzer yararları mevcuttur. Öncelikli olarak katalinin sahip olduğu özellikler onun tedavi amaçlı kullanılmasını sağlamıştır. Bilimin açıkladığı ve kanıtladığı faydaları mevcuttur. İnsan vücudunda var olan negatif enerjiyi alan katalintesbih, bunun yerine pozitif enerji vererek mutlu hissedilmesini ve rahatlamayı sağlamaktadır. Psikolojik yönden de faydaları bilinmektedir. Mutlu hissettirmek depresyon gibi sorunların önüne geçmesinde birebir etkisidir. Özellikle depresyon gibi risklerin bulunduğu dönemlerde katalintesbih kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Yaydığı koku ve negatif enerjiyi alarak mutlu hissettirmesi psikolojik pek çok sorunu da engelleyecektir. Tabii bütün bunlara sahip olması fiyatında biraz artış olmasına neden olmuştur. Orijinal katalintesbih kullanmaya son derece özen gösterilmesi gerekir.

Kaynak: https://www.tesbihsefasi.com

KAPSAMHABER

YORUM EKLE